افتتاح طرح‌های آب و برق خوزستان با سرمایه گذاری ۲۵ هزار میلیارد ریال

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح های آب و برق خوزستان با سرمایه گذاری ۲۵ هزار میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

علی لاریجانی سه شنبه در بدو ورود به اهواز در فرودگاه در جمع خبرنگاران، یکی از اهداف سفر خود به این استان را تبریک ایام دهه فجر به مردم خوزستان عنوان کرد.
وی افزود: در این سفر تعدادی از پروژه های مهم افتتاح و برخی مسائل استان نیز بررسی می‌شود.

لاریجانی با اشاره به مشکلات سیل خوزستان، اضافه کرد: آمادگی برای آینده و نیازهای امروز استان از جمله در زمینه فاضلاب اهواز، مسایلی است که باید به آن توجه شود.

وی اظهار داشت: بیشتر پروژه هایی که امروز افتتاح می‌شود در حوزه وزارت نیرو است که شامل آبرسانی به شادگان و برخی روستاها و چند پروژه برق در اهواز، با سرمایه گذاری ۲۵ هزار میلیارد ریال است.

به گفته وی چند پروژه نیز مربوط به آموزش و پرورش و راه اندازی کلاس‌های درس خواهد بود.

در سفر یک روزه رییس مجلس، رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز وی را همراهی می‌کند.

در این سفر یک روزه تعدادی از طرح های آب و برق در اهواز و شادگان و تعدادی نیز به صورت ویدیو کنفرانس به بهره برداری می رسد.

عملیات بهره برداری و اجرای ۱۰ پروژه آب و برق خوزستان با اعتبار یک هزار و ۶۷ میلیارد تومان، قالب پانزدهمین هفته پویش هرهفته_الف_ب_ایران وزارت نیرو امروز سه شنبه با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و رضا اردکانیان وزیر نیرو، آغاز می شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو پروژه‌های آماده بهره‌برداری در این سفر شامل سد تنظیمی آریوبرزن و نیز بازیابی و توسعه تصفیه‌خانه آب بهبهان، آبرسانی به شهرهای شادگان و رفیع و آبرسانی به ۲۲ روستای باوی و رامشیر است‌.

همچنین پست ۴۰۰ کیلوولت متن به همراه پست ۴۰۰ کیلوولت دو مداره شهید بقایی و خط ۲۳۰ کیلوولت دو مداره متن به نیروگاه غرب کارون، فاز اول و پست خط ۴۰۰ کیلوولت جندی شاپور، کلیدخانه پست و خط دو مداره ورودی ۴۰۰ کیلوولت شهید بقایی و نصب دو بی در پست ۴۰۰.۲۳۰ کیلوولت شهید دقایقی اهواز به بهره‌برداری می‌رسد.

برای بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت آب و برق خوزستان در این هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در مجموع یک هزار و ۶۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

در این سفر همچنین رییس عملیات اجرایی آبرسانی به هشت روستای اهواز با خط انتقال ۲۵ کیلومتری، چهار دستگاه پمپ و ۱۸ کیلومتر شبکه توزیع با جمعیت زیر پوشش ۲۵۰۰ نفر با اعتبار ۵ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

همچنین قرار است رییس مجلس در افتتاح ۵۴۰ کلاس درس به صورت ویدیو کنفرانس و نشست شورای برنامه ریزی خوزستان نیز حضور یابد.

460