سومین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح جاده‌ای در اهواز برگزار می‌شود

جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث به ریاست دکتر فاضل عبیات معاون امور عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد.

جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث با محوریت مدیریت سرعت رانندگی امروز ۱۳ بهمن به ریاست دکتر فاضل عبیات معاون امور عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد.

 

دکتر عبیات در این نشست با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی در حوزه ترافیکی و ارتقای ایمنی راه‌ها، اظهار کرد: فرهنگ سازی ممکن است ملموس نباشد اما نتایج آن در کاهش تخلفات و حفظ جان شهروندان چشم‌گیر است.

وی با اشاره به تشکیل جلسات شورای ترافیک، گفت: آمارهای ارائه شده در این شورا درخصوص حوادث رانندگی برای استان هشدار دهنده است.

معاون استاندار عنوان کرد: حاودث رانندگی در اهواز در ۹ ماهه نخست سال گذشته، ۵۲ فوتی برجای گذاشت و در سال جاری این آمار در مدت مشابه به ۷۷ فوتی رسید.

عبیات افزود: در ۵ شهرستان استان، افزایش تصادفات منجر به فوت نسبت به سال گذشته را شاهد بودیم.

وی تاکید کرد: فعالان و مسوولان حوزه راه، انتظامی، فرهنگ و رسانه همواره باید دغدغه ایمنی راه و کاهش حوادث ترافیکی و خسارت‌ها را داشته باشند و در این زمینه فعالیت‌های خود را افزایش دهند.

مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره پیشگیری از سوانح و حوادث تا پایان بهمن‌ماه است.

آثار ارسالی به این جشنواره در ۴ بخش شنیداری ، دیداری، مکتوب و فضای مجازی است.

پس از داوری آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، اختتامیه آن در تاریخ ۱۷ اسفندماه و با حضور مقامات مختلف لشگری و کشوری در اهواز برگزار خواهد شد.

165