استاندار خوزستان در بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب: هر چه جامعه ناآگاه تر باشد روش های مدنی در آن کمتر است / فرهنگ مطالعه را به یک فضیلت تبدیل کنیم

استاندار خوزستان گفت: هرچه افراد ناآگاه تر و دانش آنها کمتر و سطح فرهنگشان پایین تر باشد اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی کاهش پیدا میکند و آسیب های اجتماعی رشد می یابد جامعه آسیب‌پذیرتر شده و تاب آوری آن کمتر می شود و روشهای مدنی در آن کمتر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی شامگاه پنجشنبه ۳ بهمن ماه با حضور در محل نمایشگاه های بین المللی اهواز از چهاردهمین نمایگاه کتاب خوزستان بازدید کرد.

استاندار خوزستان در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگاران گفت: دانش افزایی و افزایش آگاهی و دانایی باعث بالا رفتن سطح فرهنگ عمومی، اداره مناسبتر جامعه و نوعی رعایت قانون و بالا رفتن اعتماد عمومی می شود.

وی افزود: هرچه افراد ناآگاه تر و دانش آنها کمتر و سطح فرهنگشان پایین تر باشد اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی کاهش پیدا میکند و آسیب های اجتماعی رشد می یابد جامعه آسیب‌پذیرتر شده و تاب آوری آن کمتر می شود و روشهای مدنی در آن کمتر خواهد بود.

شریعتی خاطرنشان کرد: کتاب پاسخگوی این موارد خواهد بود هرچه فرهنگ کتابخوانی را گسترش دهیم به امنیت عمومی جامعه کمک می‌کنیم و همه چیز از کتاب و فرهنگ عمومی و دانش و آگاهی نشأت می گیرد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: باشگاههای کتابخوانی که راه افتاده و گسترش یافته است، گسترش کتابخانه ها، ایجاد کتابخانه دیجیتال و اقداماتی از این دست شرایط را بهتر مهیا می کند و وضعیت را بهبود می بخشد و باید تلاش شود که در این مسیر گام برداریم و به خرید، دسترسی و خوانش کتاب کمک کنیم و فرهنگ مطالعه را به یک فضیلت در جامعه تبدیل کنیم.

شریعتی گفت: نمایشگاه امسال به نسبت سال گذشته تعداد ناشرین، عناوین کتاب و عمق بیشتری نسبت به سالهای گذشته داشت و کار ارزشمند صورت گرفت.

استاندار خوزستان تصریح کرد: امسال توانستیم این نمایشگاه کتاب را در سطح بسیار وسیع با ۹۰ هزار کتاب عنوان برگزار کنیم که نسبت به سال گذشته از گستردگی و تنوع بیشتری برخوردار است.
وی اضافه کرد: رسانه‌های دیجیتال هم در کنار نمایشگاه کتاب و نمایشگاه فیروزه که برگرفته از تولیدات داخل استان است در کنار این نمایشگاه بود و خوشبختانه استقبال عمومی خوب است و کارکرد بسیار ارزشمندی داشته است.
استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با بالارفتن کتابخوانی بتوانیم به غنای علمی، تولید دانش و بالارفتن سطح فرهنگ عمومی، افزایش امنیت عمومی و مقاوم شدن در برابر آسیب های اجتماعی دستاوردهای بیشتری داشته باشیم و بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را در حد توان و بضاعت خود در استان بیشتر نماییم.

251