معاون عمرانی استانداری خوزستان: اصلاح شبکه فاضلاب اهواز به ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان، اظهار کرد : در حال حاضر یکی از مشکلات استان خوزستان از جمله شهر اهواز ،شبکه فرسوده فاضلاب در این منطقه است و برای اجرای طرح جامع شبکه فاضلاب در این منطقه حدود چهار هزار میلیارد تومان هزینه لازم است .
فاضل عبیات، در مصاحبه با برنامه «رویداد »رادیو گفت و گو، در مورد آخرین وضعیت استان خوزستان بعد از وقوع سیل اخیر در این منطقه خاطرنشان کرد:در ۲۴ ساعت گذشته در بخش های زیادی از شهرستان اهواز و کارون تخلیه آب صورت گرفته است ، البته در چند نقطه شهر اهواز این آبگرفتگی همچنان ادامه دارد و امیدوارم هر چه زودتر این منطقه را نیز از آب تخلیه شوند.

وی با بیان اینکه بیشترین مشکلات ما در بحث آبگرفتگی مربوط به شهرستان‌های اهواز، کارون و سپس آبادان و خرمشهر است، خاطرنشان کرد :تمرکز اصلی رفع آبگرفتگی از این مناطق است و در همین چارچوب امدادرسانان و نیروهای جهادی در این مناطق حضور دارند.

این مقام مسئول در استانداری خوزستان با تأکید بر اینکه مشکلات مردم در این زمینه برای ما ناراحت کننده است و دستگاههای اجرایی برای انجام وظایف خود به صورت مستمر در این مناطق حضور دارند، ادامه داد: یکی از مناطق بحرانی در ارتباط با موضوع آبگرفتگی شهرک «دانشگاه« در اهواز است البته امروز حدود ۱۰ سانتی متر آب در این منطقه پایین تر آمده است.

وی با بیان اینکه تلاش کرده ایم اقدامات صورت گرفته برای رفع آبگرفتگی پاسخگوی مشکلات کوتاه مدت و میان مدت در این حوزه باشد به نحوی که در بارش های بعدی دوباره با مشکل روبرو نشویم، در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکلات موجود در این استان در حوزه فاضلاب اشاره کرد و گفت: شبکه فاضلاب استان خوزستان و اهواز فرسوده است ،طرح جامعی در این زمینه حدود ده سال پیش تصویب شد و تاکنون حدود ۴۰ درصد این طرح پیشرفت کرده است.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه برای اجرای این طرح به مدت دو الی سه سال حدود ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است، افزود: در روزهای اخیر به ما خبر رسیده که انشالله به زودی اعتبار لازم برای حل مشکل فاضلاب اهواز اختصاص داده خواهد شد.

200