استاندارخوزستان: نگذارید جوانه تئاتر بین المللی اهواز بخشکد

استاندار خوزستان گفت: اکنون که قرار است دوباره جشنواره ای بین المللی در حوزه تئاتر اهواز آغاز شود از هنرمندان انتظار می رود از گذشته درس بگیرید تا جوانه ای که اکنون در حال رشد است نخشکد.

غلامرضاشریعتی چهارشنبه در دیدار با اعضای دبیرخانه این جشنواره در استانداری با اشاره کوتاهی به سرنوشت جشنواره تئاتر بین المللی ایران زمین بیان کرد: معتقدم هر رشته و هر کاری مخاطبانی دارد که باید به آنها احترام بگذاریم بنا نیست آنچه مورد علاقه نیست تعطیل شود.

وی گفت: اگر جشنواره تئاتر ایران زمین ادامه پیدا می کرد اکنون جشنواره مهمی به شمار می رفت و هیچ جشنواره ای توان رقابت با آن را نداشت به طور قطع اگر این جشنواره ادامه پیدا می کرد ثمرات آن برای اهل هنر، جامعه و مخاطبان بود، البته در هر جشنواره ای اشتباهات و مشکلاتی هم وجود دارد اما می توان آنها را برطرف کرد.

استاندار خوزستان ادامه داد: تمام تلاش خود را برای این جشنواره بکار می گیرم و لازم است هنرمندان نیز تمام آن چیزی که لازم است را احصا و به ما اعلام کنند تا از طریق دستگاه های مختلف امکانات را برای هرچه برگزاری جشنواره بسیج کنیم.

وی گفت: امید است این جشنواره در دهه های آینده کاری ارزشمند و ماندگار و منشا خدمات فراوان برای حوزه فرهنگ استان و اهواز باشد.

آغاز جشنواره بین المللی تئاتر اهواز از ۲۸ آذر

دومین دوره از جشنواره بین المللی تئاتر اهواز از ۲۸ آذر برای مدت یک هفته کار خود را در اهواز آغاز می کند، فراخوان این جشنواره فروردین سال جاری اعلام شد و تاکنون از آثار نمایشی از نقاط مختلف به این جشنواره رسیده است.

این دوره از جشنواره با شعار «آب طعم زندگی» برگزار می شود و از جمله محورهای این جشنواره می‌توان به توجه خلاقانه به مفهوم شعار سال (رونق تولید) با موضوع جشنواره، نقش آب بر زندگی انسان، پرداختن به تاریخ حیات انسان و تاثیر آب در زندگی جوامع دیروز تا امروز، تاثیر اقلیمی در کمبود و بحران بی‌آبی در آینده و رفتار جامعه ایران با مسئله مهمی به نام آب اشاره کرد.

سیره عملی پیشوایان در مصرف بهینه آب، سلسله چالش ها و مشکلات ناشی از کمبود آب، بررسی استفاده نادرست از منابع آب در کشور، بررسی پیامدهای زیست محیطی و اثرات روانی آن بر جامعه، ایجاد گفتمان فرهنگی با محوریت موضوع حیاتی و شرایط اقلیمی کشور با تاکید بر موضوع آب برای تولید آثار نمایشی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در میان مردم استان خوزستان به همراه ارتقای بینش فرهنگی جامعه از دیگر محورهای جشنواره می باشند.

این جشنواره در پنج بخش تئاتر صحنه ای ایران، تئاتر صحنه‌ای بین الملل، تئاتر خیابانی و محیطی، تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی، مسابقه طرح و ایده نمایشنامه برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

110