پیام استاندار خوزستان به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج

بسم الله الرحمن الرحیم

«بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده‌اند»

امام خمینی(ره)

بسیج یک نهاد اجتماعی و ارگانی انقلابی است که به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در ۵ آذر سال ۱۳۵۸ ‌تاسیس شد و از ۲۹ آبان تا پنجم آذر هر سال بنام هفته بسیج نامگذاری شده است. در نتیجه بسیج در تمام قشرهای دانش‌آموزی، دانشجویی، کارمندی، کارگری، عشایری و … به شکل وسیعی تشکیل شد.
سنگ بنای بسیج بر حکم فقهی و جهادی استوار است؛ جهادی که مبتنی بر روحیه دفاعی باشد و نه تهاجمی یا جهان گشایی، بسیج در نظر امام مولودی جدید است که کارشناسان جهانی نمی‌توانند آن را بشناسند، در طول ۸ سال دفاع مقدس، بسیج آن چنان ظاهر شد که دشمنان اعتراف کردند قدرتی در بسیج نهفته است که توان مقابله با یکایک ارتش‌های کلاسیک جهانی را دارد. امروز بسیج بزرگترین پشتوانه سیاسی، علمی، فرهنگی و اعتقادی برای نظام جمهوری اسلامی است.
این نهاد برخاسته از متن جامعه در همه حوزه‌ها از امنیت مرزها، جهاد و سازندگی، بلایای طبیعی، مبارزه با کرونا، محرومیت زدایی و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی همیشه با خدمات بی‌مزد و منت خود در راه اعتلای میهن و در سخت‌ترین شرایط، تاثیرگذار بوده است. حیثیت امروز نظام، تا حد زیادی مدیون بسیج و حضور همه جانبه مردم در آن بوده است.
امروز یکی از وظایف مهم و دقیق بسیج، امر به معروف و نهی از منکر است. بسیج به عنوان نیرویی مردمی، با هرگونه فساد و انحراف اجتماعی برخورد می‌کند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بسیجی به ویژه سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، این هفته را به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و بسیجیان ولایتمدار استان خوزستان تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال؛ سرافرازی و سربلندی ایران اسلامی را در سایه عنایات حضرت ولیعصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) و در راستای منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مسئلت می‌نمایم.

علی اکبر حسینی محراب

استاندار خوزستان

132