حمایت دولت از تقویت تجارت میان خوزستان و اربیل عراق

مشاور استاندار خوزستان در حوزه بازرگانی خارجی گفت: دولت ایران از تقویت روابط تجاری بین خوزستان و اربیل در کشور عراق حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان به نقل از ایرنا مهدی عرفانی در جریان اعزام هیات تجاری اتاق بازرگانی اهواز به اقلیم کردستان عراق و دیدار با هیات رئیسه اتاق بازرگانی اربیل در این منطقه اظهارکرد : خوزستان آمادگی پذیرش هیات‌های تجاری از سوی اتاق بازرگانی اربیل را دارد.

وی با تاکید بر اینکه تقویت روابط اقتصادی و توسعه حجم مبادلات تجاری با اربیل اقلیم عراق مورد حمایت دولت ایران است ادامه داد: مجموعه مدیریت ارشد استان خوزستان برای تسهیل این روابط، تعامل و همکاری همه جانبه را در پیش دارد.

مشاور استاندار در حوزه بازرگانی خارجی و اتصال بازرگانان و کارخانجات تولیدی به بازار‌های هدف در بخش دیگری از این نشست بیان داشت: استان خوزستان در آستانه برگزاری همایش بین المللی معرفی فرصت‌های مختلف سرمایه گذاری است.

عرفانی با بیان اینکه یکصد پروژه سرمایه گذاری در استان خوزستان برای ارائه در این همایش احصا شده است افزود: امیدواریم در این همایش، شاهد حضور هیات‌های تجاری از اربیل اقلیم کردستان عراق باشیم.

278