پیام استاندار خوزستان به مناسبت هفته دفاع مقدس

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

۳۱ شهریور ۱۳۵۹ سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

رژیم بعثی عراق با تصمیم و برنامه‌ریزی‌قبلی و با هدف براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد. استکبار جهانی بویژه آمریکا برای به سازش کشاندن جمهوری اسلامی و در نهایت تسلیم آن، فرصت حاصل از رخداد جنگ تحمیلی را غنیمت شمرد و حمایت‌های آشکار و پنهان را در کلیه‌ی زمینه‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی از رژیم بعثی عراق به اجرا گذاشت.
دفاع مقدس، فرصت نمایش خالصانه‌ترین و زیباترین مناجات‌ها و دعا‌ها را پدید آورد. در کنار نماز و قرآن، دعا بود که یاد خدا را در دل رزمندگان زنده نگاه می‌داشت، رزمندگان اسلام در دوران نوجوانی و جوانی و در اوان ظهور خواسته‌های بی‌شمار مادی، به همه لذت‌های دلفریب دنیا پشت پا زدند و حضور در جبهه و دفاع از میهن و نظام اسلامی را برتر دیدند. اعتماد مطلق رزمندگان به وعده و نصرت الهی یکی از آموزه‌های دفاع مقدس است.
زنان ایرانی نقش مهمی در هشت سال دفاع مقدس بر عهده داشتند. خدمات آنان به شکل خودجوش و کمتر سازمان یافته در مراکزی نظیر مساجد، حسینیه‌ها، مدارس و غیره با مشارکت فعال بانوان انجام می‌گرفت.
امروز راه حل مسائل و مشکلات کشور امید نبستن به دشمن، مدیریت جهادی، ایثار و از خود گذشتگی است. با الگوبرداری از تجارب دفاع مقدس، بار دیگر می‌توان موفقیت‌های گذشته را تکرار کرد ولیکن شرط استفاده از این رمز پیروزی، گفتمان سازی در باب مفهوم مقاومت است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‌ها و دلاورمردی های شهیدان والامقام، رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم به ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت؛ سردار دل‌ها «حاج قاسم سلیمانی»، این هفته خجسته و جاودان را به خانواده‌های معظم و معزز شهدا، جانبازان، ایثارگران و مردم شهید پرور استان خوزستان تبریک عرض نموده، توفیقات روزافزون همگان را در مسیر ترویج ارزش‌ها و پاسداشت دستاورد‌های سترگ دفاع مقدس، در پرتو آرمان‌های رفیع بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و فرامین داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از درگاه ایزد منان مسئلت می‌نمایم.

علی اکبر حسینی محراب
استاندار خوزستان

435