استاندار خوزستان خبر داد:

زمین مورد نیاز برای ساخت ۹۰ هزار واحد مسکونی در استان شناسایی شد

استاندار خوزستان گفت: برای طرح نهضت ملی مسکن در استان بنا بر گزارشاتی ارائه شده زمین برای ساخت حدود 90 هزار واحد مسکونی شناسایی شده است و مراحل مربوط به تهیه اسناد و نقشه‌ها و بررسی توسط مشاور در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، نشست شورای مسکن استان روز چهارشنبه به ریاست علی‌اکبر حسینی‌محراب، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست توضیح داد: برای طرح نهضت ملی مسکن در استان بنا بر گزارشات ارائه شده زمین برای ساخت حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شناسایی شده است و مراحل مربوط به تهیه اسناد و نقشه ها و بررسی توسط مشاور در دست اقدام است.

حسینی محراب با اشاره به اینکه در این نشست گزارشی از اقدامات عمرانی و شهری در دست اقدام در شهر رامین ارائه شد اظهار داشت: در هفته های گذشته پروژه هایی با حضور وزیر مسکن در استان کلنگ زنی شد که در قالب این طرح ها بخش های فولاد، پتروشیمی، نفت، نیشکر و مجموعه های صنعتی استان برای کارکنان خود مسکن تهیه خواهند کرد به این صورت که اداره کل راه و شهرسازی زمین را تامین میکند و شرکت های صنعتی برای آن دسته از پرسنل خود که فاقد مسکن هستند کار ساخت و ساز را با کمک و مشارکت بانک ها انجام می دهند.

وی افزود: بخش مسکن روستایی برای روستاهای با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر نیز بر عهده بنیاد مسکن است که در جلسه آینده گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه خواهد شد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: ما از روند بخش مسکن در استان رضایت نداریم و دستگاه های مختلف باید یک تحرک قوی‌تر و بیشتری در این زمینه داشته باشند اما نقشه راه ترسیم شده چشم انداز درستی است و به سمتی میرود که ما با شهرک سازی در اطراف شهرها و طرح نهضت ملی مسکن بتوانیم یک رشد قابل قبولی در این بخش داشته باشیم.

627