برگزاری دوره آموزشی انتخابات برای فرمانداران، معاونان سیاسی فرمانداری‌ها و بخشداران / اهمیت آماده سازی زیر ساخت ها در روند برگزاری انتخابات

رییس ستاد انتخابات خوزستان گفت: دوره ویژه استانی جهت آموزش فرمانداران، معاونان سیاسی و بخشداران برگزار خواهد شد همچنین دوره های آموزشی و توانمندسازی فرمانداران ، بخشداران و دست اندرکاران اجرایی انتخابات استمرار خواهد شد .

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خوزستان، عبدالله افرازه شهاوند با بیان اینکه با توجه به افزایش تقریبا سه برابری داوطلبین در مرحله پیش ثبت نام، امیدواریم شاهد رقابت و مشارکت پرشور انتخاباتی باشیم گفت: مجموع ۲۵۴۵ نفر در کلیه حوزه های انتخابیه استان خوزستان جهت کاندیداتوری مجلس پیش ثبت نام کردند که نسبت به دور گذشته انتخابات مجلس، افزایش سه برابری داشته است که خوشبختانه این تعداد ثبت نام کاندیداها نشانگر حضور پرشور مردم در انتخابات خواهد بود و ما باید همه تلاش خودمان را در جهت برگزاری یک انتخابات سالم انجام دهیم.

شهاوند تصریح کرد: دستورالعمل هایی که از سوی وزارت کشور ابلاغ شده برای کلیه فرمانداری ها ارسال شده است و به فرمانداران تاکید شده در زمان باقی مانده نسبت به انجام آن اقدام کنند.

رییس ستاد انتخابات استان خوزستان گفت: قبلاً فرایند و زمانبندی انتخابات از زمان دستور شروع تا روز برگزاری، ۸۳ روز بود که در قانون جدید به ۲۰۹ روز رسیده است.

شهاوند با تاکید بر اینکه، شرایط بررسی صلاحیت کاندیداها آسان تر شده است اظهار داشت: زمان کافی برای بررسی صلاحیت کاندیداها در نظر گرفته شده و هر نامزد زمان کافی برای ثبت نام و اعتراض را دارد؛ همچنین این تغییرات برای کاندیداها زمان لازم را مهیا می کند تا ظرف حداکثر یکماه پس از پیش ثبت نام نسبت به رفع نواقص پرونده خود اقدام کند.

رییس ستاد انتخابات استان خوزستان یادآور شد: پس از بررسی پیش ثبت نام کاندیداها در مهرماه نتایج اعلام خواهد شد و هر کاندیدایی که کد رهگیری دریافت کرده باشد امکان ثبت نام دارد و کاندیداهایی که مشکل در پیش ثبت نام داشتند، فرصت یک ماهه از ۲۶ شهریور الی ۲۶ مهرماه دارند تا اعتراض خود را ثبت کنند.

شهاوند تاکید کرد: به همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات توصیه شده طبق جدول زمانی برگزاری انتخابات پیش بروند و با توجه به زمان خوب باقی مانده کارها و روند آماده سازی انجام شود.

وی ادامه داد: در زمینه سلامت انتخابات، یکی از مهمترین موضوعات ، ضرورت بی طرفی و عدم جانبداری هیات های اجرایی و دست اندرکاران انتخابات است لذا فرمانداران باید در این زمینه به تکالیف قانونی و شرعی خودشان عمل کنند . ستاد انتخابات استان در این زمینه نظارت جدی خواهد داشت .

رییس ستاد انتخابات استان خوزستان مسأله آماده سازی زیر ساخت ها در روند برگزاری انتخابات و رای گیری را بسیار مهم دانست و گفت: خوشبختانه تمهیدات لازم از سوی دست اندرکاران پیش بینی شده تا مشکلی برای حضور پرشور مردم پای صندوق های رای به وجود نیاید.

گفتنی است انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار میشود.

518