پیام استاندار خوزستان در گرامیداشت قیام ۱۷ شهریور

بسم الله الرحمن الرحیم

تظاهرات ۱۷ شهریور که به جمعه سیاه معروف شد، در واقع یکی از نقاط عطف مبارزات مردم مسلمان ایران اسلامی علیه رژیم ستمشاهی پهلوی به شمار می‌رود. ابعاد عظیم کشتار و سرکوب مردم در این روز سبب شد تا انقلابیون و رهبران آن‌ها در حرکت خود راسخ تر شوند و در پی آن، مبارزات تشدید یابد و با رهبری مدبرانه حضرت امام خمینی(ره) در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی ایران منجر شود.

در این روز، جوانان بسیاری با از دست دادن جان خویش، فریادهای امام را لبیک گفتند و عاشقانه راه امام حسین (ع) را انتخاب کردند و در حقیقت آنان با شهادت‌طلبی، زمینه‌ساز بازگشت پیروزی آفرین امام عزیزمان به میهن اسلامی شدند. آنان رفتند تا اسلام و قرآن زنده شود.

امروز تبیین اندیشه الهی امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ضمن انتقال فرهنگ اسلامی و انقلابی به نسل جوان، زمینه‌های تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در مسیر ایجاد تمدن اسلامی را فراهم خواهد نمود.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهیدان گلگون کفن و شهدای قیام خونین ۱۷ شهریور، از خداوند سبحان، توفیق همه خدمتگزاران به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مسألت می‌نمایم.

علی اکبر حسینی محراب
استاندار خوزستان

500