پیام تسلیت استاندار خوزستان به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

از روز عاشورا تا روز اربعین این چهل روز، چهل روز فرمانروایی منطق حق در میان دنیای ظلمانی حاکمیّت بنی‌امیّه و سفیانی‌ها بود.

مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

اربعین فرصت تکرار فریاد رسای “هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه ” امام حسین(ع) و “ما رأیتُ الاّ جَمِیلاً” بانو حضرت زینب (س) در عمق تاریخ است.

اهل بیت امام حسین علیه السلام در کربلا حضور داشتند تا پیام عاشورا را به گوش جهانیان برسانند. حضرت زینب (س) با وجود سختی و مشقت‌های فراوان با تبیین و افشاگری، حقیقت عاشورا و هدف حسین بن علی (ع) و توطئه‌هایی که دشمنان چیده بودند را بیان کردند، تا واقعه عاشورا تا امروز، زنده باقی بماند. اگر اربعین نبود بنی‌امیه موفق می‌شد یاد حسین علیه السلام و رشادت‌های اهل‌بیت علیهم السلام و یارانش را از خاطره نسل بشر آن روز و آینده محو کند و ما نمی‌توانستیم غلبه باطن بر ظاهر را ببینیم. امروز شاهد حضور خیل عظیم مشتاقان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران وفادارش یکی از جلوه‌های بسیار زیبای حماسه‌ای اربعین حسینی است.

اینجانب فرا رسیدن اربعین حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) سرور و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان را به پیشگاه حجت‌ابن‌الحسن‌العسکری (عج)، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، مردم ولایتمدار و شهیدپرور استان خوزستان تسلیت عرض نموده، امید است همواره با شور و شعور حسینی، رهرو واقعی و پیرو راه، آرمان و آموزه‌های آن امام همام باشیم.

علی اکبر حسینی محراب
استاندار خوزستان

300