با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان؛

آئین راه اندازی و تحویل ۵حلقه چاه میدان نفتی کبود در بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک

آئین راه اندازی و تحویل ۵حلقه چاه میدان نفتی کبود در بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک، با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان؛ آئین راه اندازی و تحویل ۵حلقه چاه میدان نفتی کبود، عصر روز یکشنبه دوازدهم شهریور ماه ۱۴۰۲، با حضور “محمد راضی جلالی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان برگزار شد.

راضی جلالی در این آئین ضمن تشکر از تمامی کسانی که در این پروژه ی ملی و کلان نقش داشتند، بیان کرد: این پروژه جزو پروژه هایی است که پس از یک دوره وقفه، با همت دست اندرکاران امر به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: تولید ۶۰۰۰ بشکه نفت سبک و همچنین استفاده از ظرفیت صنعتگران، تولیدات و تجهیزات بومی و داخلی از مزیت های اصلی این پروژه محسوب می شوند.

معاون اقتصادی استاندار از پیشرفت علمی جوانان کشور ابراز خوشحالی کرد و افزود: پیشرفت علم و دانش در کنار تجربه جوانان کشور، باعث پاک کردن رد پای کشورهای دیگر از صنعت نفت ایران شده است، بطوریکه اکنون در این میدان نفتی شاهد بهره برداری از پنج حلقه چاه نفتی بدون دخالت نیروهای خارجی هستیم.

راضی جلالی به اهمیت اشتغال ایجاد شده توسط این پروژه در راستای تحقق بخشیدن به شعار سال”رشد تولید” اشاره کرد و افزود: تمام تلاش خود را در رفع موانع احتمالی و ایجاد زنجیره ارزش که جزو هدفگذاریهای صنعت نفت است بکار گرفته تا بتوانیم با همکاری همدیگر ثروت بیشتری را از این صنعت برای استان تولید کنیم.

گفتنی است این پروژه در راستای طرح توسعه ۲۸مخزن نفتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب صورت گرفته است و ظرفیت تولید ۶۰۰۰ بشکه نفت سبک در روز را دارد.

طرح توسعه میدان نفتی کبود زیر نظر شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در راستای طرح نگهداشت و افزایش تولید این میدان نفتی است.

میدان نفتی کبود از میادین نفتی ایران است که در شمال استان خوزستان و در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان اندیمشک قرار دارد.

1550