پیام استاندار خوزستان در گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

شما در دوران اسارت شرایط سختی را گذراندید. اما در عین حال با حفظ دین و اعتقادات و دلبستگی خود به اسلام، امام و انقلاب موجب افتخار و آبرومندی ملت خود در برابر دشمن شدید.

مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

۲۶ مردادماه سال ۱۳۶۹ ایران اسلامی با حضور آزادگان سرافرازی که پس از سالها اسارت در زندان‌های رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی گذاشته و به آغوش پرمهر ملت بازگشتند.

آزادگان سرافراز با الگو قرار دادن حماسه­ سازان کربلا، امام سجاد(ع) و زینب کبری(س) که اسوه صبر بودند، باایمان راسخ خود، در برابر همه فشارهای دشمنان، قد خم نکردند و از آن همه شکنجه و عذاب نهراسیدند و از خود آزادمردی نشان دادند.آنها از همه جا و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند، آزاده نامیده شدند.
آزادگان در بازگشت از اسارت، مقتدا و امام خویش را ندیدند، اما با جانشین بر حق وی پیمانی جاودانه بستند و بر عهد خویش با خون شهیدان استوار ماندند.
در شرایطی که دشمنان انقلاب اسلامی سعی دارند، جوانان را از تاریخ پرافتخار کشورمان جدا کنند، آزادگان سرافراز نمونه عینی جهاد تبیین هستند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان گلگون کفن و والامقام در این راه پرعزت، این روز عزیز را به آزادگان و ایثارگران استان خوزستان تبریک و تهنیت عرض نموده، توفیق خدمتگزاری خالصانه و مجاهدانه در راه سربلندی و پیشرفت ایران اسلامی، از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

علی اکبر حسینی محراب
استاندار خوزستان

333