معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان:

اربعین حسینی عمده ظهور و بروز کار مردمی است

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان بر ضرورت انسجام گروه های و تشکل های مختلف تاکید کرد و گفت: برخی از مشکلات عمیق هستند و نیاز است که گروه های مردمی فعال در حوزه های متفاوت برای حل آن در کنار یکدیگر و هم افزایی داشته باشند تا مشکل را حل کنند ظرفیت همدیگر را بشناسید و برای هم افزایی تعامل داشته باشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، گردهمایی روز ملی مشارکت های اجتماعی و تشکل ها به مناسبت هفته تشکل ها (۲۲ لغایت ۲۹ مردادماه) با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، فرمانداران، جمعی از مسئولان و سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد.

عبدالله افرازه شهاوند، معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان اظهار کرد:  سازمان ها و تشکل های مردم نهاد براساس نیت خداپسندانه و خیرخواهانه، تلاش و در عرصه ها و حوزه های مختلف نقش آفرینی می کنید.

وی ایام اربعین حسینی را عمده ظهور و بروز کار مردمی بیان کرد و گفت:  اربعین بر مبنای  حضور، مشارکت و نقش آفرینی مردم بزرگترین کنگره دنیا نام گرفته است و  در واقع این رخداد عظیم حاصل مشارکت مردم در اقشار مختلف است.

شهاوند با بیان اینکه نقش گروه های مردم نهاد در حوزه های مختلف بسیار پررنگ و  غیرقابل توصیف است عنوان کرد: نقش گروه های مردم نهاد در جامعه بی بدیل و خارج از ظرفیت دستگاه های اداری و حاکمیتی است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: چالش ها و مشکلات عمیق جامعه به فرموده مقام معظم رهبری از طریق و مجرای مدیریت روزمره حل نمی شود و با جهاد کبیر می توان این مشکلات را حل کرد و غیر از فعالیت روزمره ای که مسئولان به آن مبتلا هستند یک تلاش مضاعف مبنی بر دلسوزی و دغدغه مندی است که شما براساس وظیفه انسانی به آن ورود کرده اید.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با  بیان اینکه سازمان های مردم نهاد در کنار کارکردها یک سری ملزومات هم باید داشته باشند  اظهار داشت: ظرفیت ها و قابلیت های خود را بشناسید و به آن آگاهی داشته باشید شما گروه ها در حوزه های مشاوره و ارائه طرح به مدیران، اجرای طرح ها و حوزه های نظارت  می توانید نقش آفرینی کنید، این ظرفیت ها را باید احصا و براساس آن حرکت کنید.

وی بر ضرورت انسجام گروه های و تشکل های مختلف تاکید و تصریح کرد: برخی از مشکلات عمیق هستند و نیاز است که گروه های مردمی فعال در حوزه های متفاوت برای حل آن در کنار یکدیگر  و هم افزایی داشته باشند تا مشکل را حل کنند ظرفیت همدیگر را بشناسید و برای هم افزایی تعامل داشته باشید.

شهاوند ادامه داد: برنامه، چشم انداز و نقشه راه داشته باشید، پراکنده عمل نکنید و در حوزه تخصص و مهارت، خود را قوی کنید تا فعالیت های شما کیفیت بخش شود.

وی افزود: نیاز است ساختارهای مالی و فنی خود را توانمند شود تا بتوانید بهتر کنش گری کنید شما منبع مالی ندارید و نیاز است از جاهایی کمک بگیرید، مسئولان ادارات و سازمان ها باید به نقش شما واقف باشند و همکاری کنند و اصلا قابل پذیرش نیست که با شما همراهی نداشته باشند

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان تاکید کرد: از  گروه، تشکل و قداست خود مراقبت کنید که مورد تخلفات مالی مانند پولشویی و  سواستفاده های سیاسی قرار نگیرید.

وی به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: انتخابات را در پیش داریم در افزایش سطح مشارکت مردم در انتخابات به دلیل جایگاه عمیقی که دارید می توانید تاثیرگذار باشید و در ارتقا سطح مشارکت روشنگری کنید.

326