استاندار خوزستان در نشست ستاد اربعین حسینی تاکید کرد،

ساماندهی و ارتقای وضعیت جاده ها، افزایش وسایل حمل و نقل، مدیریت واحد در مرز، ساماندهی پارکینگ ها و مواکب

استاندار خوزستان در نشست ستاد اربعین حسینی بر مواردی همچون ساماندهی و ارتقای وضعیت جاده ها، افزایش وسایل حمل و نقل، مدیریت واحد در مرز، ساماندهی پارکینگ ها و مواکب تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، نشست ستاد اربعین حسینی شامگاه سه شنبه به ریاست علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان در پایانه مرزی چذابه برگزار شد.

استاندار خوزستان در این نشست گفت: امروز مراسم یوم العباس با وجود گرمای ۵۰ درجه با مشارکت باشکوه مردم برگزار شد؛ امیدواریم این روز یوم العباس به عنوان یک روز بزرگ ثبت شود و دین خود را به این یار وفادار امام حسین (ع) ادا کنیم.

وی افزود: ما برای همه حوزه ها شامل سلامت، حمل و نقل، استقرار، تغذیه، آب، برق، ارتباطات، امنیت و مسائل مالی باید برنامه داشته باشیم و هر بخش بالاترین حجم از استقبال زائران را پیش بینی کند و سناریوی متناسب با آن را در دستور کار داشته باشد.

حسینی محراب ادامه داد: مساله قطار و هواپیما در حال حاضر در استان با محدودیت مواجه شده است در عین حال پیگیری های لازم جهت افزایش پروازها و حرکت قطارها در دست انجام است. پایانه ها نیز برای ساماندهی اتوبوس ها اقدامات لازم را انجام دهند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: در خصوص جاده ها از مسئولان راه و شهرسازی انتظار داریم تلاش کنند حتما پل سابله را احداث نمایند جداسازی جاده، خط کشی و روشنایی جاده های مختلف از جمله جاده های عبدالخان، طریق الحسین و مسیر اهواز به خرمشهر انجام شود.

وی افزود: جهت نقاط حادثه خیز، نصب علائم راه و کلیه تمهیدات اتخاذ شود تا حادثه ای برای زائران رخ ندهد چرا که ما مسئول سلامت همه زائران هستیم.

حسینی محراب اظهار داشت: برای موضوع صرافی ها تبلیغات لازم انجام شود تا زائران ترجیحا از شهر مبدا خود نسبت به خرید ارز اقدام کنند هرچند ما نیز موظفیم تمهیدات لازم در این زمینه را فراهم نماییم.

ساماندهی پارکینگ ها و جلوگیری از ایجاد ترافیک، مدیریت واحد و جلوگیری از ایجاد تشتت و آشفتگی در مرزها، تداوم برقراری روابط تجاری و کاهش زمان بسته شدن مسیر تجاری تا جای ممکن و ساماندهی مواکب از دیگر موضوعات مورد تاکید استاندار خوزستان در این نشست بود.

1210