استاندار خوزستان:

استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات کاندیدهای انتخابات ممنوع است/مردم به کوری چشم دشمن انتخابات باشکوهی را رقم خواهند زد

استاندار خوزستان به ممنوعیت استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات کاندیدا اشاره کرد و گفت: در اختیار گذاشتن امکانات دولتی، طبق قانون برای کاندیدا ممنوع است و این موضوع باید مدنظر فرمانداران باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، جلسه ستاد انتخابات استان امروز سه‌ شنبه ٢٧ تیرماه با حضور علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان و ابوالحسن معماری، رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این نشست اظهار کرد: از چندی پیش ستاد انتخابات در استان شکل گرفته و جلسات کمیته ‌های مختلف در حال برگزاری است.

وی افزود: جمهوری اسلامی از ابتدا تاکنون انتخابات مختلفی برگزار کرده و خوزستانی‌ ها همیشه بیشترین حضور را در پای صندوق ‌ها رای داشته ‌اند.

استاندار خوزستان گفت: قطعا مردم استان به کوری چشم دشمنان و همه کسانی که نمی‌خواهند عزت انقلاب اسلامی را ببینند، انتخابات باشکوهی را رقم زده و حماسه‌ ساز می‌شوند.

وی با بیان اینکه آموزش مجریان برای برگزاری انتخاباتی قانون ‌مند، لازم است افزود: تاکنون چندین جلسه برای معاونین سیاسی استانداری ‌ها و فرمانداران برگزار شده و در آینده برای مجریان و کسانی که پای صندوق‌های رای هستند، دوره ‌های آموزشی لازم انجام می‌شود.

حسینی محراب به ممنوعیت استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات کاندیدا اشاره کرد و گفت: در اختیار گذاشتن امکانات دولتی، طبق قانون برای کاندیدا ممنوع است و این موضوع باید مدنظر فرمانداران باشد.

استاندار خوزستان گفت: بودجه امسال برای انتخابات افزایش یافته بود و سعی می کنیم اعتبار قابل قبولی در اختیار فرمانداران قرار دهیم.

وی تصریح کرد: جلسات ستاد انتخابات استان به طور مستمر برگزار و آسیب شناسی لازم انجام می شود تا مردم به نحو احسن پای صندوق‌ ها بیایند.

در ادامه مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان خوزستان جلب اعتماد و اطمینان مردم نسبت به سلامت انتخابات و صیانت از آرا را مهمترین هدف شورای نگهبان دانست.

معماری در پایان گفت: با توجه به اینکه میزان مشارکت بالای مردم برای ما مهم است باید شرایط آن را به گونه‌ای فراهم کنیم که معطلی و کندی در روند انتخابات ایجاد نشود.

رئیس ستاد انتخابات هم در ابتدای جلسه گزارشی از اقدامات و تدابیر اجرایی صورت گرفته توسط ستادانتخابات استان ارائه کرد.

لازم به ذکر است این جلسه با حضور فرمانداران و اعضای شورای تأمین استان برگزار شد.

گفتنی است انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

624