امروز؛

اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد دیدار و گفت و گو کردند+ تصاویر

نماینده ولی فقیه در خوزستان از تلاش‌های مسئولان استان در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز قدردانی کرد و گفت: خواسته مقام معظم رهبری، تحقق اقتصاد مقاوتی است و در همین راستا موضوع مبارزه با قاچاق جزو سیاست های جدی نظام محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، ا اعضای کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان خوزستان به مناسبت فرا رسیدن دوازدهم تیرماه مصادف با سالروز صدور فرمان رهبر معظم انقلاب درخصوص مبارزه همه جانبه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز با حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار کردند و از رهنمودهای وی پیرامون مبارزه با قاچاق بهره‌مند شدند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد از تلاش‌های مسئولان استان در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز قدردانی کرد و گفت: خواسته مقام معظم رهبری، تحقق اقتصاد مقاوتی است و در همین راستا موضوع مبارزه با قاچاق جزو سیاست های جدی نظام محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با تأکید بر لزوم تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای گذر از پیچ اقتصادی عنوان داشت: بسیاری از جوانان ما در استان جویای کار هستند و این مشکل بیکاری حل نخواهد شد؛ جز اینکه منویات مقام معظم رهبری در خصوص مسائل اقتصادی محقق شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود قاچاق را پدیده‌ای مخرب و تهدید کننده تولید داخلی عنوان کرد و گفت: قاچاق، هزینه‌های زیادی بر بدنه اقتصادی کشور وارد کرده و مبارزه با آن، نیازمند عزم و اراده ملی است، از این‌رو مردم کالاهایی را که در داخل کشور تولید می شود مورد اقبال قرار داده و از کالاهای ساخت داخل استفاده کنند و تولید کنندگان هم بنا را بر این بگذارند که با افزایش کیفیت بتوانند به صادرات کالاهای تولید داخل بپردازند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد تصریح کرد: وقتی کالایی که در داخل تولید می شود چرا ما مشابه اش را وارد کنیم، و لذا عملاً بر خلاف سیاست های نظام حرکت کردیم.

وی در پایان ابراز داشت: امروزه عزم جدی در استان برای مقابله با قاچاق کالا اتفاق افتاده است و نمونه اش همین جلسه ای است که امروز به همت دبیر محترم کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان برگزار شد و خواسته ما این است که برنامه‌ریزی لازم انجام شود تا جلوی قاچاق کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می شود را بتوانیم بگیریم.

لازم بذکر است در ابتدای این دیدار عبدالرضا حیاتی، معاون امنیتی، انتظامی و جانشین کمیسیون استان و عبدالمجید بصیری، دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خوزستان گزارشی از عملکرد کمیسیون استان، راهبردها و برنامه های آینده را ارائه کردند.

371