رئیس ستاد اربعین حسینی (ع) کشور: عبور زائران اربعین در مرزهای کشور تسهیل می‌شود

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس ستاد اربعین حسینی (ع) کشور گفت: دولت برای سهولت عبور زائران اربعین در مرزهای کشور پیش بینی لازم را انجام داده است.

سردار سیدمجید میر احمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارکرد: توسعه گذرگاه‌های اربعین و ایجاد زیرساخت لازم برای عبور زائران در مرزها در دستور کار قرار دارد و زائران در عبور از مرزها تفاوت را احساس خواهند کرد.

وی افزود: برای احداث و افزایش سرویس‌های بهداشتی و مه‌پاش در گذرگاه‌های اربعین برنامه‌ریزی لازم شده و ایجاد زیرساخت برای تامین آب و برق در پایانه‌های مرزی عراق و ایران در حال انجام است.

میراحمدی ادامه داد: برای عبور آسان اتباع خارجی و حمل و نقل زائران وزیر کشور با همتای عراقی خود گفت‌وگو کرده و قرار است این مسائل در سفری به عراق بررسی و برطرف شود.

وی با اشاره به پیش‌بینی حضور چهار میلیون زائر ایرانی در اربعین حسینی سال جاری افزود: در مرزشلمچه پارکینگ ۱۰۰ هزار خودرویی در حال آماده‌سازی است.

بررسی چگونگی پیشرفت زیرساخت‌های مرز شلمچه برای ایام اربعین حسینی (ع) از برنامه‌های سفر معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس ستاد اربعین حسینی(ع) کشور بوده است. / ایرنا

487