پیام استاندار خوزستان به مناسبت ۴ خرداد، روز مقاومت و پایداری دزفول

« مردم شهر دزفول یکی از بهترین امتحان های دوران انقلاب و جنگ تحمیلی را در تاریخ به یادگار گذاشتند و قهرمانی ماندگاری را به ثبت رساندند و این اثر شگفت‌آور نتیجه رسوخ و نفوذ ایمان انقلابی تا اعماق روح و جان این مردم است. »

حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)

چهارم خرداد سالروز مقاومت مردم دزفول در برابر موشک باران عراق در جنگ تحمیلی است. در تقویم رسمی کشور از این روز به عنوان روز ملی مقاومت و پایداری یاد می‌شود و دزفول به عنوان پایتخت مقاومت ایران نامگذاری شده است.

مردم دزفول با تقدیم ۲ هزار و ۶۰۰ شهید، ۴ هزار جانباز، ۴۵۲ آزاده سرافراز و ۱۴۷ مفقود و جاویدالاثر حماسه مقاومت و پایداری را در تاریخ درخشان انقلاب اسلامی ایران، جاودان ساختند.

حماسه مقاومت دزفول در تاریخ ماندگار شده است و مردم دزفول قطعه ارزشمندی از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به واسطه فداکاری ها و مجاهدت های خویش و معامله با خدا به نام خود ثبت کردند.

به خون غلتیدن زنان و مردان و کودکانی که شاید تا لحظاتی پیش از آوار شدن خانه آن ها به بازی، خواب شبانه، صرف غذا، گفت‌وگو، تحصیل، کار، نماز و راز و نیاز و… مشغول بوده‌اند و به یکباره سفره دلشان میزبان موشک باران‌ها شده است.

اما آنچه استواری مردم را نه‌ تنها در نگاه دوستان برجسته کرد، بلکه حیرت جهانیان و دشمنی رژیم بعث را برانگیخت، جاری و ساری بودن جریان زندگی و حمایت و کمک‌های بی‌دریغ مردم این شهر به رزمندگان اسلام، با وجود در مضیقه بودن خود بود.

بی شک یکی از ارکان اصلی تبدیل دزفول به شهر مقاومت و پایداری در دوران دفاع مقدس، نقش بی‌بدیل آیت الله سید مجدالدین قاضی دزفولی (ره) نماینده امام و امام جمعه فقید دزفول بود. آن مرحوم همیشه مردم را به پایداری و حضور فعّال در جبهه های نبرد و پشتیبانی از مدافعان اسلام تشویق می نمودند و خود با حضور در جبهه های جنگ به رزمندگان اسلام قوّت قلب می دادند. و ایشان یک روز هم شهر را ترک نکردند و هیچ وقت نماز جمعه دزفول تعطیل نشد.

اینجانب فرارسیدن چهارم خرداد “روز دزفول، مقاومت و پایداری” را به خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و ایثارگران و مردم شریف استان خوزستان به ویژه مردم مقاوم و قهرمان دزفول تبریک و تهنیت عرض نموده و عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در سایه توجهات حضرت ولیعصر (عج) و تبعیت از فرامین و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

علی اکبر حسینی محراب
استاندار خوزستان

159