استاندار خوزستان در همایش ملی ۴ خرداد روز مقاومت و پایداری دزفول؛

تمام توان خود را به کار گرفته ‌ایم تا سیاه‌نمایی دشمن را بی اثر کنیم

استاندار خوزستان گفت: تمام توان خود را با حضور نخبگان، اتاق فکر و خانواده‌های شهدا به کار گرفتیم تا سیاه نمایی دشمن و جنگ داخلی که دشمن می‌خواهد ایجاد کند را بی‌اثر کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، همایش ملی ۴خرداد روز مقاومت و پایداری دزفول امروز با حضور علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان در حسینیه ثارالله این شهرستان برگزار شد.

وی در ابتدای این آیین اظهار داشت: شهرستان دزفول شهدا و دلاور مردان بسیاری را در خود پرورانده به گونه ‌ای که در هشت سال جنگ تحمیلی ۴٠ سردار و فرمانده، بیش از ٢ هزار و ۶٠٠ شهید، ده‌ ها هزار بسیجی و جانبازان سرافرازی که فتح الفتوح‌ های بسیاری را داشته‌ اند برای دفاع از نام و کیان جمهوری اسلامی ایران به پا خواستند.

استاندار خوزستان عنوان داشت: نسل جوان امروز به تعبیر رهبر معظم انقلاب، بهتر و قوی‌تر از گذشته به دنبال اهداف و پیاده ‌سازی آرمان‌ های امام (ره) هستند که این موجب افتخار ما است و با حضور این جوانان تمام قلههای بزرگ دنیا را فتح خواهیم کرد.

حسینی محراب بیان داشت: شیخ مرتضی انصاری و آیت الله قاضی باعث پرورش ایمان در بین جوانان شدند؛ جوانانی که با دست خالی با سلاح ‌های کوچک با دشمن تا دندان مسلح ایستادند.

وی به نقش علمای بزرگ مانند آیت الله مخبر و معزی نیز اشاره کرد و افزود: در معرفی این بزرگان دزفول کمی کوتاهی شده است؛ در دزفول شهدایی داشتیم که با امام زمان (عج) ارتباط داشتند و زمان شهادتشان را می‌دانستند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه مردم دزفول در خط مقدم و پشت جبهه حماسه آفریدند، بیان کرد: محاسبات دشمن با مقاومت مردم شکست خورد؛ در حالی که دشمن می‌خواست با حرکت از شمال و جنوب، استان خوزستان را دور بزنند ولی با مقاومت مردم و فتح المبین همه محاسباتش بر هم زده شد.

وی افزود: این قدرت روحی بلند نشانه ایمان درونی مردم دزفول است که در چهره رزمندگان، شهدا و آزادگان خودش را نشان داد؛امیدواریم با این قدرت روحی بتوانیم مراحل بعدی فتح خرمشهر را پشت سر بگذاریم.

حسینی محراب ابراز داشت: اکنون در کارزار اقتصادی، معیشتی، ازدواج و اشتغال جوانان هستیم و امیدواریم بتوانیم همچون شهدا مانیز انجام وظیفه کنیم.

وی ادامه داد: تمام توان خود را با حضور نخبگان، اتاق فکر و خانواده ‌های شهدا به کار گرفتیم تا سیاه نمایی دشمن و جنگ داخلی که دشمن می‌خواهد ایجاد کند را بی‌ اثر کنیم.

استاندار خوزستان بیان کرد: دشمن شبهه افکنی کرده و برخی از خودی ‌ها این شبهه ‌ها را نقل می‌کنند که امیدواریم دزفول نقش ادبیاتی و هدایتی خود را در این شرایط ایفا کند.

وی خوزستان را مملو از علوم دانست و افزود: علوم زیادی توسط مردم دزفول به عنوان یک قطب فکری و منظومه ایمانی تولید شده و تمام استان از آنها بهره مند شده ‌اند.

گفتنی است؛ این همایش با حضور فرمانده ارتش جمهوری اسلامی، فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان، رییس بنیاد حفظ آثارو نشر ارزش‌ های دفاع مقدس خوزستان و سایر مسوولان نظامی و انتظامی برگزار شد و با اجرای سرود و شعرخوانی همراه بود.

براساس آمار دزفول تنها شهر اشغال نشده ‌ای است که مورد شدیدترین حملات موشکی و بمباران هوایی و زمینی قرار گرفت اما هرگز تسلیم نشد.

اصابت ۱۷۶ موشک دوربرد، ۲ هزار و ۵۰۰ گلوله توپ و ۳۳۱ راکت هواپیما در هشت سال جنگ هم نتوانست مقاومت و پایداری مردم دزفول در هم شکند.

به پاس این پایداری در هفتمین سال جنگ تحمیلی، به پیشنهاد دولت وقت، دزفول به عنوان شهر نمونه مقاومت کشور معرفی و در چهارم خرداد ۱۳۶۶ لوح زرینی به مردم دزفول اعطا شد.

همچنین چهارم خرداد به نام روز مقاومت و پایداری مردم دزفول در تقویم جمهوری اسلامی نامگذاری شد.

466