استاندار خوزستان: پالایشگاه نفت آبادان نمایشگاه دائمی از توانمندی نیروهای داخلی است

استاندار خوزستان گفت: پالایشگاه توسط نیروهای داخلی توانمند ساخته شده و نماد و نمایشگاه دائمی از شایستگی فرزندان ملت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان روز دوشنبه در آئین بهره برداری از بخش اول فاز دو پالایشگاه نفت آبادان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد گفت: این پالایشگاه توسط نیروهای داخلی توانمند ساخته شده و نماد و نمایشگاه دائمی از شایستگی فرزندان ملت است. انشاالله با تکمیل مراحل بعدی الگویی برای کشورهای نفتی و چراغی برای صادرات خدمات مهندسی و صنعت نفت خواهد بود.

وی افزود: این پروژه یک نقطه قوت و از مصادیق خدمات دولت مردمی است که انشاالله مردم از مواهب آن بهره مند شوند.

استاندار خوزستان ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات دولت در استان طرح آب غدیر بود که بیش از دو میلیون نفر را تحت پوشش قرار داد و میشود گفت بزرگترین کاری که بعد از انقلاب در بخش آب شرب صورت گرفته همین طرح بوده است.

حسین محراب اظهار داشت: در حوزه فاضلاب کار بزرگی شروع شده و جای تشکر از وزیر نفت دارد که شجاعانه وارد میدان شدند و در قالب مسئولیت های اجتماعی ۷ هزار میلیارد تومان برای استان در نظر گرفتند. همچنین برای آلایندگی نیز ۵ هزار میلیارد تومان در اختیار شهرداری ها قرار دادیم.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: از دیگر خدمات دولت بیمه سلامت است که بخش بزرگی از مشکلات حوزه سلامت را مرتفع نموده همچنین کاهش و مهار کرونا نیز از جمله موفقیت های استان بود.

حسینی محراب یادآور شد: امسال بیش از یک و نیم میلیون زائر اربعین حسینی از خوزستان عبور کردند که پذیرایی از آنها توسط مردم استان انجام شد.

استاندار خوزستان عنوان کرد: خوشبختانه لطف الهی شامل استان شد و با بارش های رحمت الهی ظرفیت همه سدهای استان به جز سد کرخه پر شد؛ ما طرح کشاورزی را به صورت جدی در دستور کار داریم و انشاالله در سفر بعدی هیات دولت در این خصوص گزارشی ارائه خواهد شد.

استاندار خوزستان بیان کرد: یکی از برنامه های استان ایجاد خوشه های صنعتی در روستاهای استان است و انشاالله بتوانیم در این راستا برای اشتغال و توسعه تجارت خارجی و گردشگری گام های موثری برداریم.

استاندار خوزستان در پایان گفت: درخواستی که از طرف مردم آبادان و مسجدسلیمان مطرح است در خصوص تیم های نفتی است که دچار مشکل مالی شدند و برای حل مشکلات این دو تیم درخواست کمک دارند.

420