در نشست ستاد مدیریت بحران:

استاندار خوزستان بر حفظ آمادگی استان در صورت بروز حوادث احتمالی تأکید کرد/لایروبی کارون شدت یابد/اماکن حساس و بحران‌زا مرتبأ رصد شوند

استاندار خوزستان گفت: ستاد مدیریت بحران باید برنامه‌های خود را برای شرایط مختلف داشته باشد تا در صورت رخداد حوادث احتمالی گوناگون غافلگیر نشویم، لایروبی کارون با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها شدت بیشتری پیدا کند و گزارشات دبی خروجی سدها مرتبأ به ستاد بحران برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، نشست ستاد مدیریت بحران استان به ریاست علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان اظهار داشت: دفع ضرر احتمالی عقلا واجب است؛ بنابراین باید در موارد مختلف آمادگی خود را حفظ کنیم.

حسینی محراب با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران باید برنامه‌های خود را برای شرایط مختلف داشته باشد تا در صورت رخداد حوادث احتمالی گوناگون غافلگیر نشویم، عنوان داشت: لایروبی کارون با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها شدت بیشتری پیدا کند و گزارشات دبی خروجی سدها مرتبأ به ستاد بحران برسد.

وی با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی پلکانی از اتفاقات گذشته با پخش مستند و گزارش برای ایجاد آمادگی در مخاطبان بیان داشت: موارد فنی مانند دوربین برای مناطق خاص تدارک دیده شود و مدیران به‌صورت برخط قابلیت رصد و بازدید اماکن حساس و بحران زا را داشته باشند.

استاندار خوزستان افزود: بودجه لازم جهت سیل بند ها و مراقبت از اتفاقات احتمالی توسط سازمان مدیریت پیگیری شود.

حسینی محراب با تأکید بر آماده‌سازی سامانه‌های اطلاعاتی ادامه داد: وسایل لازم در جهت امداد رسانی همچون پتو، چادر، فضای اسکان و… مانند مانور آماده شود.

وی در پایان ابراز داشت: مدیران به صورت مستمر در دسترس باشند؛ شهرداران،  دهیاران و بخشداران مشکلات را بررسی و به سمع و نظر ستاد بحران برسانند.

1584