استاندار خوزستان در شورای آموزش و پرورش؛

 آموزش و پرورش خوزستان در فعالیت های قرآنی سنگ تمام گذاشت/ توجه به ورزش موجب کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد/همه دستگاه‌ها برای ارتقا سطح سواد در جامعه پای کار بیایند

استاندار خوزستان در شورای آموزش و پرورش گفت: باید از همه ی ظرفیت ها در راستای ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش در خوزستان بهره برد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، نشست شورای آموزش و پرورش استان امروز سه‌شنبه ۱۶ اسفندماه به ریاست علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان برگزار شد.
استاندار خوزستان در ابتدای این نشست اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد زیربنایی در جامعه است.
حسینی محراب با اشاره به اهمیت تربیت و تزکیه در آموزش و پرورش بیان داشت: آموزش و پرورش خوزستان با برگزاری جشنواره های قرآنی سنگ تمام گذاشت.
وی با بیان اینکه برنامه‌های آموزش و پرورش باید با جذابیت برگزار شود، ادامه داد:تدبر در موضوعات قرآنی جایگاه بسیار مهمی در آموزش و پرورش دارد.
استاندار خوزستان با اشاره به برگزاری مسابقات فوتبال دانش آموزان کشور در خوزستان تصریح کرد:تربیت بدنی و ورزش برای دانش آموزان و نسل جوان موضوعی جذاب است و باید در راستای ارتقاء شاخص های ورزش قهرمانی در آموزش و پرورش برنامه ریزی کرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه توجه به ورزش موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد؛گفت:باید از همه ی ظرفیت ها در راستای ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش در خوزستان بهره برد.

 

استاندار خوزستان در ادامه با تاکید بر توجه ویژه به مسئله سوادآموزی در استان اظهار داشت: همه دستگاه‌ها برای ارتقا سطح سواد در جامعه پای کار بیایند.
حسینی محراب با اشاره به تاسیس مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در کنار آموزش و پرورش بیان داشت: مسئله مهارت آموزی نیز در کنار سوادآموزی مورد توجه قرار گیرد؛ همچنین سایر دستگاه‌ها مراکز محلی مهارت‌آموزی ایجاد کنند.
وی به گزارشات مربوط به زندانیان تحت پوشش سواد آموزی اشاره کرد و عنوان داشت: برگزاری دوره آموزشی برای کارمندان زندان در راستای تدریس زندانیان کار ارزنده‌ای است.
گفتنی است؛ پوشش ۸۷ درصدی جهت سوادآموزی اتباع خارجی کم‌سواد و بی‌سواد، ایجاد بسته‌های تشویقی برای افراد بی‌سواد، تدوین تقویم اجرایی و برنامه‌های محوری در جهت ارتقا سوادآموزی از جمله موارد مطرح شده دیگر در این نشست بود.
لازم به ذکر است در پایان این نشست از فعالان شورای آموزش پرورش در استان تقدیر شد.
562