امروز؛

ببینید|حضور استاندار خوزستان در شیرخوارگاه حضرت علی اصغر(ع) و مرکز بازپروری زنان اهواز+ تصاویر

استاندار خوزستان از شیرخوارگاه حضرت علی اصغر(ع) و مرکز بازپروری زنان اهواز بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه به مناسبت دهه فجر و گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی با حضوری توام با عطوفت و مهربانی ساعتی را با کودکان شیرخوارگاه حضرت علی اصغر(ع) اهواز گذراند.

در این بازدید مهران کریمیان مدیر کل بهزیستی استان خوزستان حضور داشت و گزارشی از نحوه نگهداری نوزادان این مرکز ارائه کرد.

در ادامه استاندار خوزستان با تفقد و ابراز مهربانی به نوزادان در این مرکز گفت: بسیار خرسندم که توفیقی حاصل شد تا امروز در کنار نوزادان و کودکان شیرخوارگاه حضرت علی اصغر (ع) حضور پیدا کنیم، در کنار عزیزانی که فرزندان ما هستند.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای تربیت این فرزندان و تأمین منابع مالی و معنوی، تمام هر آنچه که لازم باشد میسر خواهد کرد و این عزیزان را مورد حمایت قرار خواهد داد.

حسینی محراب نمونه بارز این حمایت ها را زحمات ارزشمند مربیان این فرزندان عنوان کرد که از هیچ تلاشی برای مهرورزی، نگهداری و تربیت آن‌ها دریغ نمی کنند.

استاندار خوزستان در پایان از تلاش ها و زحمات مربیان و مددکاران این شیرخوارگاه تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است استاندار خوزستان شامگاه امروز بازدیدی از محل نگهداری زنان بی سرپرست و مرکز بازپروری زنان در شهر اهواز انجام دادند و از نزدیک مشکلات و کمبودهای این مراکز را بررسی و دستور پیگیری و رفع آن را دادند.

همچنین دیداری هم با زنان بی سرپرست و حاضر در مرکز بازپروری داشتند و پای درددل و مشکلات این بانوان نشستند.

تنها مرکز جامع مداخله در آسیب های اجتماعی استان خوزستان، مرکز اقامتی، حمایتی و توانمندسازی زنان و دختران آسیب دیده اجتماعی(خانه تلاش) و مرکز اقامتی حمایت از دختران در معرض آسیب(خانه سلامت) است و سالیانه به طور متوسط ۳۰۰ زن و دختر آسیب دیده اجتماعی و در معرض آسیب در بخش شبانه روزی این مرکز نگهداری می شوند و گروه‌های هدف این مرکز شامل زنان و دختران در معرض آسیب اجتماعی و یا آسیب دیده اجتماعی هستند.

2007