استاندار خوزستان در همایش علمی، ترویجی و تکریمی زکات ؛

امر زکات به زیبایی به جامعه معرفی شود/در مسائلی که مربوط به حکم خدا است نباید کوتاهی کنیم

استاندار خوزستان گفت: خوزستان جزء استان‌های سرآمد در زکات است از همه کسانی که این افتخار را هرساله برای استان کسب می‌کنند؛ تشکر می‌کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، همایش علمی، ترویجی و تکریمی زکات در استان خوزستان امروز چهارشنبه ١٩ بهمن‌ماه با حضور علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این همایش ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام خمینی (ره) با رهبری آسمانی خود انقلابی را ایجاد کرد که پس ازگذشت سال‌ها ریشه‌های آن در همه نقاط جهان نشر پیدا کرده است.

حسینی محراب با بیان اینکه انقلاب اسلامی راه خود را در خارج از مرزها به خوبی پیدا کرده است؛ بیان داشت: جبهه مقاومت نشانگر نشر انقلاب اسلامی در خارج از مرزها است؛ یکی از ابراز قوی حکومت اسلامی در بعد مسائل داخلی برای اجرای حکم خداوند متعال، زکات می‌باشد.

وی با تأکید بر ضرورت نشر زکات در جامعه اسلامی عنوان داشت: همه افرادی که آیات زکات را شامل می‌شوند باید حکم خدا را بر روی زمین اجرا کنند، ما نیز به عنوان مجاهدان راه حق وظیفه داریم تا پس از اقامه نماز، زکات را در جامعه اسلامی نشر دهیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه نشر زکات در جامعه وظیفه مدیران، دانشمندان، علما، نویسندگان و … است؛ تصریح کرد: همه دستگاه‌ها به ویژه کمیته امداد امام خمینی (ره) و جهاد کشاورزی باید پای کار زکات باشند.

حسینی محراب با اشاره به گزارشات ارائه شده در این همایش پیرامون آمار زکات در استان افزود: خوزستان جزء استان‌های سرآمد در زکات است از همه کسانی که این افتخار را هرساله برای استان کسب می‌کنند؛ تشکر می‌کنم.

وی ریشه‌کن کردن فقر و کمک به محرومان را یکی از موهبت‌های زکات دانست و ادامه داد: از مواهب زکات این است که دلبستگی از دنیا را کاهش می‌دهد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه ما باید در انفاق، زکات، روشنگری و جهاد تبیین به عنوان سرباز خدا عمل کنیم؛ ابراز داشت: در مسائلی که مربوط به حکم خدا است نباید کوتاهی کنیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه نظام اسلامی به احکام خدا شناخته می‌شود، گفت: امر زکات به زیبایی به جامعه معرفی شود و آیات مربوط به زکات باید نصب العین ما قرار گیرد.

238