استاندار خوزستان با خانواده‌های شهیدان عادلی و حقیقی دیدار کرد/گزارش تصویری

استاندار خوزستان با خانواده شهیدان رضا عادلی، محمدرضا و محمودرضا حقیقی دیدار کرد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان با خانواده شهیدان رضا عادلی، محمدرضا و محمودرضا حقیقی دیدار کرد. 

در این دیدار حسن نورانی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، استاندار خوزستان را همراهی می‌کرد.

لازم به ذکر است؛ بسیجی شهید رضا عادلی(کردزنگنه) از شهدای مدافع حرم خوزستان و یکی از شهیدان گلگون کفن در عملیات آزادسازی شهرهای شیعه‌نشین نبل و الزهرا سوریه است که در تاریخ دهم اسفند ماه سال ۱۳۶۸ دیده به جهان گشود.

این جوان اهوازی پس هجوم تکفیری‌ها به سوریه به همراه خیل عظیمی از جوانان پرشور خوزستان و اهواز برای دفاع از حرم نورانی حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه(س) به این کشور رفت و در روز یکشنبه ۱۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ به همراه تعدادی از رزمندگان اسلام به ویژه روحانی شهید حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی خلیلی‌بلوطکی، شهید علی‌ حسینی‌کاهکش، شهید محمود مراداسکندری و شهید داوود نریمیسا به شهادت رسید.

شهید رضا عادلی در سن ۲۶ سالگی در منطقه باش کوی سوریه و در عملیات آزادسازی شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا به فیض شهادت نائل شد و پیکر پاکش در قطعه شهدای مدافع حرم گلزار شهدای اهواز آرام گرفت.

گفتنی است؛ شهید محمد رضا حقیقی متولد ۱۴ آذر ۱۳۴۶ است، وی عضو پایگاه بسیج مسجد موسی بن جعفر بود و در شب ۲۱ بهمن ۱۳۶۴ یعنی در هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی در ترکیب گردان کربلای اهواز در عملیات والفجر ۸  فاو شرکت داشت و در همین عملیات در ساحل فاو به شهادت رسید.

محمودرضا حقیقی برادر شهید محمد رضا حقیقی متولد ۱۳۴۶ در اهواز است او در همان عملیاتی که محمدرضا شهید شد؛ حاضر بود و از ناحیه پا مجروح هم شد.
سرانجام شهید محمودرضا حقیقی در عملیات والفجر ۸ مجروح شد و ۱۱ ماه بعد در عملیات کربلای ۴ در جزیره سهیل مفقود شد، ۱۴سال بعد در سال ۷۹ همراه با ۶۰۰ شهید دیگر به میهن اسلامی بازگشت و ابتدا به پابوس آقای رئوف حضرت علی بن موسی الرضا رسید و سپس به اهواز آمده و در جوار برادرش به خاک سپرده شد.
275