معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان؛

وجود نیروی انسانی به ویژه نخبگان در توسعه کشور بسیار مهم است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بر جذب نخبگان دانشگاهی استان در هلدینگ ها و تشکیلات اداری تاکید کرد و گفت: نقش نیروی انسانی به ویژه نخبگان در توسعه کشور بسیار مهم است پس باید به این موضوع توجه ویژه ای داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، آقارضا فتوحی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان دوشنبه شب در نشست وزیر علوم با شرکت های دانش بنیان و فناور خوزستان که در اهواز برگزار شد اظهار داشت: خوزستان پایتخت اقتصادی کشور در زمینه کشاورزی، آب، انرژی و بنادر است‌ و این موضوع باید در دولت مطرح شود.

وی با اشاره به اهمیت اشتغال و کارآفرینی افزود: با وجود منابع و ظرفیت های استان، باید کمک کنیم بندر بزرگ خلیج فارس در خوزستان ایجاد شود، شاهد هستیم به برخی از استان‌ها مجوزهایی داده می‌شود که از نظر اقتصادی واقعا مردود است در حالی که در خوزستان منابع آبی موجود و صادرات سهل‌الوصول است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان خطاب به وزیر علوم تاکید کرد: برای جلوگیری از فرار مغزها و دانشجویان نخبه، انتظار داریم که پنج نفر اول دانشگاه های خوزستان جذب هلدینگ‌ها یا تشکیلات اداری شوند تا نخبه‌پروری شود.

فتوحی گفت: دانشجویانی که علوم و فنون را یاد می‌گیرند و در یک رشته فارغ التحصیل می شوند باید به کار گرفته شوند نه اینکه فارغ التحصیلان ارشد و لیسانس ما در آژانس و تاکسی کار کنند.

106