معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان:

نقش آفرینی سردار دل‌ها در تمام صحنه‌های نظام و انقلاب به چشم می خورد/ نظام آموزش و پرورش باید افرادی همچون سردار سلیمانی تربیت کند

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: نظام آموزش و پرورش و نظام تربیتی ما باید تلاش کند که انسانی‌هایی همچون قاسم سلیمانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، همایش شعر مقاومت به مناسبت گرامیداشت سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس امروز سه‌شنبه ١٣ دی‌ماه در روستای ابوشلوگ از توابع بخش مرکزی شهرستان شادگان با حضور عبدالرضا سیفی، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان برگزار شد.

وی در ابتدای این همایش اظهار داشت: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی، به مهمترین ابزاری که نیاز داریم انسانی در سطح تراز اسلامی است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان با اشاره به سیره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: با نگاه به سیره این شخصیت ملی و فرا ملی می‌توان دریافت که در هر نقطه از زندگی خود که احساس کرد دین و انقلاب به حضور نیاز دارد؛ نقش آفرینی کرده است.

سیفی بیان داشت: سردار سلیمانی در بخشی از زندگی‌اش احساس کرد که نیاز است برای پیروزی انقلاب گام بردارد، در این زمینه ورود کرد و پس از آن در خط مقدم مقابل دشمن ایستاد و از کشور و انقلاب دفاع کرد.

وی با اشاره به نقش آفرینی سردار دل‌ها در مقابله با داعش عنوان کرد: زمانی که سردار سلیمانی احساس کرد تفکرات داعشی در حال گسترش است و احتمال آسیب به نظام و منطقه وجود دارد در مقابل آن حضور یافت و جهان و به ویژه منطقه را از داعشی‌های خبیث آزاد کرد.

وی با اشاره به سیل ۹۸ در روستاهای شادگان افزود: به هنگام سیل خوزستان این شخص بزرگ با تمام اخلاص و تمام توان در بین مردم حضور یافت و سبب همدلی و اتحاد بسیار قوی تری در بین مردم شد تا بتوانند شرایط بحرانی ایجاد شده را رد کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: نظام آموزش و پرورش و نظام تربیتی ما باید تلاش کند که انسانی‌هایی همچون قاسم سلیمانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کند.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان عنوان کرد: سردار سلیمانی در اکثر صحنه ها حضور داشت و تا مدت‌ها اصلا تصویری از وی پخش نمی‌شد چرا که این شخص برای خدا و با خلوص نیت کار می‌کرد.

سیفی مطرح کرد: با وجود اینکه دشمن فکر می کرد با این اقدام خبیثانه خود می‌تواند سردار دل‌ها را از جامعه حذف کند؛ اما قاسم سلیمانی‌ها تکثیر شدند و روز به روز بیشتر و بیشتر می شوند.

وی از حضور پرشور مردم شادگان در این همایش تقدیر و تشکر کرد و این حضور مردم را نشان از قدرشناسی و اهتمام به این شخصیت بزرگ دانست.

در این همایش از کتاب (سیل و سردار) اثر جعفر الهایی نیز رونمایی شد.

لازم به ذکر است پس از این همایش نیز یادمان شهید سلیمانی در روستای ابو شلوگ‌با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان کلنگ زنی شد.

419