معاون برنامه ریزی استاندار: فرمانداران شهرستانها برای بهبود وضعیت اشتغال دستگاهها کمک نمایند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان در جلسه کارگروه اشتغال که به ریاست معاون برنامه ریزی استانداربرگزار شد عامری گلستان با اظهار اینکه فرمانداران شهرستانها باید به کمک دستگاههایی که اشتغال آنها پایین است بیایند گفت : دستگاه‌های اجرایی تمام طرح‌ها جهت پرداخت تسهیلات مورد نیاز را به بانک‌ها ابلاغ کنند تا بانک‌ها این تسهیلات را پرداخت کنند و در جلسه آینده کارگروه اشتغال در خصوص پرداخت یا عدم پرداخت تسهیلات توضیح دهند.

وی افزود: از مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خوزستان خواسته می‌شود در هفته آینده علت عدم پرداخت‌ها را بازگو و مشخص کنند تا اگر علت عدم پرداخت‌ها ناشی از وثیقه‌های سنگین باشد برای رفع آن اقدامات لازم صورت گیرد.
 سیدشکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت : همه باید وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند تا مشکلات برطرف شود و لازمه این امر خارج شدن مسئولین از دنیای امروز و زرق و برق متعلق به آن است.
وی افزود: به دلیل گستردگی مباحث کارگروه اشتغال و بحث‌های متعدد آن ضروری است در هر جلسه‌ای ۱ تا ۲ موضوع مطرح شود تا بحث‌ها و طرح‌ها به صورت کاربردی پیش رود.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح‌کرد: طرح‌های کامیون در بخش اشتغال‌زایی بسیار پیچیده شده و باید تصمیم درستی در خصوص آن صورت گیرد. وی خواستار کاهش سود برای سرمایه گذاری بهتر شد .
همچنین سیدخلف موسوی، مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه عنوان‌کرد: در خصوص میزان افزایش جذب سرمایه بنگاه‌های اقتصادی زودبازده از تاریخ ۲۷ دی‌ماه تا ۱۲ بهمن‌ماه تعداد طرح‌های تایید شده ۱۹ طرح با اشتغالزایی ۲۷ فرصت شغلی است که تسهیلات مصوب برای آن‌ها ۹۶ میلیارد و ۸۴۴ میلیون ریال می‌باشد. همچنین مبلغ اعتبار طرح‌های منعقد شده ۶۸ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال است که از ابتدای سال‌جاری تا ۱۱ بهمن‌ماه پرداختی بانک‌های استان به طرح‌های بنگاه‌های زودبازده ۷۱۵ میلیارد و ۸۴۶ میلیون ریال است.
وی در خصوص میزان تعهد و اشتغال در سال ۹۱ افزود: آمار اشتغال از تعهد استان خوزستان ۱۳۱ هزار و ۴۲۹ فرصت شغلی است که ۱۰۹ هزار و ۳۰ نفر، معادل ۸۲ درصد آن محقق شده است. همچنین کل پرداختی بانک‌ها به بخش مشاغل‌خانگی تا ۱۴ بهمن‌ماه ۱۵ هزار و ۱۰۸ پرونده معادل ۵۹ درصد کل سهمیه با مبلغ ۶۹۰ میلیارد و ۵۲۱ میلیون ریال می‌باشد.
1903