استاندار خوزستان؛

اختصاص۲۰۰ میلیارد تومان از محل عوارض آلایندگی به امور عشایر/ احداث کنارگذر در تونل‌های محل عبور عشایر

استاندار خوزستان گفت: در سال جاری افزون بر بودجه سالانه از محل عوارض آلایندگی 200 میلیارد تومان برای مسائل مختلف از جمله آب آشامیدنی، راه عشایر (ایل راه‌ها) و برخی از امور جانبی و ضروری عشایر اختصاص دادیم تا برخی از پروژه‌ها با سرعت بیشتری اجرا شوند؛ این اعتبار میان شهرستان‌های عشایری تخصیص داده شد و پروژه‌های مربوط به آن تعریف شده است که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، نهمین جلسه شورای عشایر استان امروز چهارشنبه ۱۶ آذرماه به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این جلسه با بیان اینکه استان خوزستان بیشترین جمعیت عشایر را در مناطق قشلاقی دارد؛ اظهار داشت: در سال جاری افزون بر بودجه سالانه از محل عوارض آلایندگی ۲۰۰ میلیارد تومان برای مسائل مختلف از جمله آب آشامیدنی، راه عشایر (ایل راه‌ها) و برخی از امور جانبی و ضروری عشایر اختصاص دادیم تا برخی از پروژه‌ها با سرعت بیشتری اجرا شوند؛ این اعتبار میان شهرستان‌های عشایری تخصیص داده شد و پروژه‌های مربوط به آن تعریف شده است که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

خلیلیان با تأکید بر ضرورت هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف به هنگام بحران‌ها عنوان داشت: به هنگام بحران‌ها مناطق نفت‌خیز جنوب و برخی از شرکت‌ها، دستگاه‌های لازم را از طریق ستاد بحران استان در اختیار امور عشایر قرار دهند تا مسیرهای عشایری هر چه سریعتر بازسازی شود.

وی گفت: هماهنگی‌های لازم با محیط زیست در راستای جابه‌جایی عشایری که محل زندگی (اتراقگاه‌) آن‌ها بر روی گسل‌ها واقع شده است، صورت گرفت.

استاندار خوزستان با اشاره به عبور عشایر از تونل‌های فاقد گذرگاه و خطرات آن ابراز داشت: اداره کل راهداری و سازمان آب و برق به ساخت کنارگذرها اقدام کنند تا عبور عشایر به سهولت صورت گیرد.

 

 

 

312