مدیر کل انتخابات وزارت کشور صبح امروز در نشست مطبوعاتی در استانداری خوزستان پاسخگوی سئوالات خبرنگاران بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان , حسنعلی نوری در این نشست اظهار کرد : برای بهتر و با شکوه تر شدن انتخابات آموزش هایی برای برگزار کنندگان و آحاد مردم انجام خواهد شد و بار اصلی اطلاع رسانی برای عموم مردم به عهده رسانه ها خواهد بود . مدیر کل انتخابات وزارت کشور به برگزاری چندین دوره آموزش اشاره کرد و گفت : برگزاری همزمان در انتخابات همزمان , ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا مستلزم تسهیلات و الزامات خاص که در این میان از تجربه موفق آموزش های جامع نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان الگو استفاده خواهد شد .
وی افزود :همایش منطقه ای در نیمه اسفند ماه به منظور انتقال مبانی آموزش برای فرمانداران و بخشداران برگزار خواهد شد .
نوری اظهار کرد :آموزش لایه های دیگر هم به اقتضای جدول زمانبندی همزمان با تشکیل هیات های اجرایی برگزار می گردد.
وی ادامه داد : از آنجایی که نحوه تبلیغات داوطلبان و تخلفات صورت گرفته همواره یکی از معضلات بوده است به منظور آشنایی داوطلبان آموزش هایی با سرفصل قوانین و مقررات , حدود تبلیغات و نحوه معرفی نمایندگان سر صندوق برای آنان انجام خواهد شد .
مدیر کل انتخابات وزارت کشور اعلام کرد بر اساس قانون جدید انتخابات تغییراتی بدین شرح در انتخابات شهر و روستا های کشور صورت گرفته است : تعداد داوطلبان در روستاهای زیر۱۵۰۰ نفر ۳ عضو, بالای ۱۵۰۰ نفر ۵ عضو و در شوراهای شهر در شهرهای تا ۲۰ هزار نفر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۹ نفر اصلی و ۴ علی البدل ، ۲۰۰ هزا نفر ۱۱ عضو اصلی و ۵ نفر علی البدل ، ۵۰۰ هزار نفر اصلی و ۱۳ تا عضو اصلی و ۶ نفر علی البدل ،یک میلیون نفر جمعیت ۱۵ نفر صلی و ۷ تا علی البدل ، ۲ میلیون نفر ۲۱ عضو اصلی و ۸ تا علی البدل ، بیشتر از ۲ میلیون نفر ۲۵ نفر اصلی و ۱۰ نفر علی البدل خواهند بود .
وی گفت میزان تحصیلات داوطلبان نیز در روستاهای تا ۲۰ خانوار، خواندن و نوشتن ، روستاهای بالای ۲۰ خانوار دیپلم و شهرهای تا ۲۰ هزار نفر فوق دیپلم خواهند بود.

2573