پنجمین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری و نوآوری استان برگزار شد

پنجمین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری و نوآوری استان به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، پنجمین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری و نوآوری استان صبح امروز دوشنبه هفتم آذرماه به ریاست سید احمد موالی زاده، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری برگزار شد.

موالی زاده در این جلسه با بیان اینکه خوزستان از استان های صنعتی کشور است و از این رو موضوع مهارت آموزی یکی از دغدغه های ما محسوب می شود گفت: باید تلاش کنیم تا کیفیت آموزشی را ارتقاء دهیم و همچنین از افراد متخصص در زمینه های آموزشی استفاده شود تا بتوانیم شاهد بهبود کیفیت آموزش در استان باشیم و مشکلات استان باید توسط افرادی حل شود که دغدغه استان را دارند.

وی با اشاره به اشتیاق اساتید و مردم کشور عراق به تحصیل در استان خوزستان عنوان کرد: موضوع تحصیل مردم عراق به دلیل ایجاد اشتغال در استان و سایر جنبه ها، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اما به دلیل عدم وجود امکانات و فضای لازم برای این امر، آن ها ناچار به انتخاب استان های دیگر را برای تحصیل می باشند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری افزود: جهت رفع این مشکلات، می توان بسته پیشنهادی برای ایجاد خدمات آموزشی به خارجی ها و همچنین مردم کشور عراق، در شورای آموزش عالی استان تهیه شود و آن بسته ها را به کارگروه های مربوطه استان ارائه دهید تا بتوان آن ها را جهت عملیاتی شدن، مصوب کرد.

این مقام مسئول همچنین در رابطه با برگزاری هفته پژوهش استانی گفت: هفته پژوهش باید با کیفیت مطلوب برگزار شود و سریعاً نسبت به انجام برنامه ریزی های لازم و تشکیل جلسات اقدام شود.

146