استاندار خوزستان در همایش اقتدار بسیجیان عنوان کرد؛

بسیج مایه افتخار، توسعه و سازندگی کشور است/انقلاب اسلامی، عزت را به ملت ایران برگرداند

استاندار خوزستان با گرامیداشت پنجم آذر ماه سالروز شکل گیری بسیج مستضعفان به فرمان امام راحل گفت: حضور بسیج مایه آبرو، افتخار، توسعه و سازندگی کشور است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، صادق خلیلیان روز شنبه در جمع بسیجیان استان خوزستان با بیان این که اگر نهال بسیج توسط امام خمینی(ره) غرس نمی‌شد ایران اسلامی در توفان توطئه‌های دشمن آسیب می‌دید اظهار داشت: امام (ره) با درایت و هوشمندی بسیج را تشکیل دادند زیرا می‌دانستند تداوم انقلاب با اتصال توده‌های مردمی، که از طریق بسیج محقق می‌شود امکان‌پذیر است.

وی با تجلیل از بسیج و بسیجیان که در طول ۴۳ سال خود را وقف انقلاب و کشور کردند و در همه صحنه‌ها حضوری فعال، آگاهانه و مسئولیت‌پذیر داشتند افزود: بسیج در هشت سال دفاع مقدس و سازندگی پس از جنگ تحمیلی، درخشان ظاهر شد.

استاندار خوزستان به حضور فعالانه بسیج در جریان سیلاب ۹۸ و زلزله ۱۴۰۰ اندیکا و مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: هرجا بسیج وارد عرصه شده معنویت و تلاش مخلصانه ظهور و بروز کرده است.

وی با بیان اینکه بسیج بخشی از پیکر ملت ایران بوده که روز به روز درحال پیشرفت و درخشندگی در عرصه‌های مختلف است افزود: ما قدر بسیج را می‌دانیم و به آن افتخار می‌کنیم.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان افزود: فداکاری و حضور بسیجیان در صحنه، شوق پیروزی به کشور را به ارمغان آورده است.

انقلاب اسلامی، عزت را به ملت ایران برگرداند

استاندار خوزستان با تحلیل وقایع دوران ستمشاهی و دخالت بیگانگان به خصوص انگلیس و آمریکا در همه عرصه‌های کشور و پایکوبی عزت و آبروی ملت ایران در آن دوران خفقان اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی عزت از دست رفته را به ملت ایران برگرداند.

وی با اشاره به پیشرفت ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های فناوری هسته‌ای، پزشکی و سازندگی و متعاقب آن بهبود شاخص‌‌های توسعه در کشور اظهار داشت: دشمنان ایران اسلامی در مقاطع مختلف هر چه توانستند به ما ضربه زدند، ۱۰ سال تحریم ظالمانه آنان در واقع علیه ملت ایران بود اما ملت ایران با فداکاری و هوشیاری فرزندان خود، تحریم‌ها را خنثی و کم اثر کرده است و با وجود همه فشارها، ملت ایران با روحیه بسیجی همچنان در حال پیشرفت است.

خلیلیان ابراز امیدواری کرد با وحدت، انسجام و دست در دست هم دادن، ایران اسلامی را با حضور جوانان بسیجی، آبادتر کرده و مشکلات را یکی پس از دیگری حل کنیم.

وی افزود: بسیج در عرصه‌های مختلف درمانی، محرومیت‌زدایی، اشتغالزایی، امنیت کشور و.‌.. ورود کرده است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن کارها را انجام می‌دهد.

استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: دشمنان سناریوهایی را طراحی کرده‌اند تا جلوی توسعه، پیشرفت و آبادی ایران را بگیرند و قصد دارند ایران را به وضعیتی شبیه عراق، سوریه و افغانستان تبدیل کنند. دشمنان هیچگاه خیرخواه ملت ایران نبوده‌اند.

سوءاستفاده دشمن از مطالبات مردم

وی با اشاره به مطالبه به حق مردم افزود: برخی مردم و جوانان ما مطالباتی دارند که این مطالبات را باید مورد رسیدگی قرار دهیم اما دشمنان قصد دارند از این بستر در راستای اهداف خودشان سوءاستفاده کنند و به نظام و ملت ایران ضربه بزنند که به یاری خداوند و با هوشیاری ملت این طرح‌ها نیز خنثی شد همچنین تیم ملی فوتبال کشورمان به محض اینکه پشتیبانی ملت ایران را دید و خود را از قید و بندی که رسانه‌های بیگانه، برای آن ها ایجاد کرده بود رها کرد، ‌حماسه‌ای بزرگ را در بازی با ولز رقم زد و موجبات خوشحالی مردم را فراهم آورد.

خلیلیان با اشاره به جریان‌سازی دشمنان در فضای مجازی به ویژه هدف قرار دادن نسل جوان و نوجوان کشور توضیح داد: دشمن به گونه‌ای در فضای مجازی برای نسل پس از انقلاب جریان‌سازی می‌کند که گویی کشور پیش از انقلاب دارای توسعه بالا بوده است در حالی که براساس ارزیابی سازمان‌های بین‌المللی، ایران قبل از پیروزی انقلاب جزو کشورهای با توسعه ضعیف بود و اکنون براساس آخرین گزارش منتشر شده، کشور ایران در رده کشورهای با شاخص توسعه بالا قرار دارد.

اقدامات دولت در خوزستان؛ آبرسانی پایدار  به یک هزار و ۵۰۰ روستا

وی در بخش دیگر سخنان خود به اقدامات موثر دولت سیزدهم در استان خوزستان اشاره کرد و یادآور شد: یکی از اقدامات دولت در  استان خوزستان بهره‌برداری از طرح میان مدت پروژه آبرسانی غدیر است که با دستور رئیس جمهور در کوتاه‌ترین زمان ممکن (کمتر از یکسال) به بهره‌برداری رسید. در این طرح آب “دز” از شمالی‌ترین نقطه استان به شهرها جنوبی استان رسید.

استاندار خوزستان با اشاره به این که از سال گذشته تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ روستا در خوزستان از آب پایدار برخوردار شدند بیان کرد: همچنین اقدامات لازم برای یک هزار روستای دیگر که نیازمند آب پایدار هستند در حال انجام است.

وی ادامه داد: در سفر هیات دولت به خوزستان ۳۴ هزار میلیارد تومان به استان اختصاص یافته که علاوه بر بودجه سالانه نیز این اعتبار در مدت زمان سه تا چهار سال به استان تزریق می‌شود.

خلیلیان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه اصلاح شبکه و تاسیسات فاضلاب شهرهای استان به ویژه شهر اهواز گفت: زمانی که من به عنوان استاندار خوزستان شروع به کار کردم در خیلی از مناطق اهواز با پس‌زدگی فاضلاب مواجه بودیم اما طی اقداماتی که صورت گرفت ۱۸۰ نقطه بحرانی شناسایی شد و  این نقاط در راستای طرح جامع فاضلاب اهواز که منجر به کاهش۸۰ درصدی آبگرفتگی و پس زدگی فاضلاب در اهواز شده است ترمیم شد.

پرداخت پنج هزار میلیارد ریال عوارض آلایندگی به خوزستان

وی در خصوص اختصاص عوارض آلایندگی به خوزستان تصریح کرد: با پیگیری انجام شده، پنج هزار میلیارد تومان عوارض آلایندگی برای توسعه و عمران شهرهای خوزستان پرداخت شد که این اعتبار بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان توزیع شد. ۴۰ درصد این مبلغ برای پرداخت مطالبات کارگران شهرداری‌ها که بعضی از آن‌ها بیش از ۶ ماه حقوق دریافت نکرده بودند پرداخت شد و ۶۰ درصد دیگر صرف توسعه عمرانی، مبلمان شهری، تکمیل پروژه‌ها، خرید تجهیزات و ماشین آلات خواهد شد تا انشالله تحول اساسی در این زمینه در استان شاهد باشیم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: همچنین بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی علوی آبادان که جزو مصوبات سفر رییس جمهور به خوزستان بود به بهره‌برداری رسید.

 

گفتنی است پنجم آذر ماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره) در تقویم جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است.

421