در جهت تشویق استفاده از مشارکت های مردمی در توسعه مدارس؛

زمین رایگان در اختیار خیران مدرسه‌ساز و فعالان مشارکت‌های مردمی قرار می‌گیرد

استاندار خوزستان گفت: دولت در جهت تشویق استفاده از مشارکت های مردمی در توسعه مدارس، زمین با کاربری آموزشی در اختیار خيران مدرسه ساز و فعالان مشارکت های مردمی قرار می دهد.

.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان احمد محمود زاده، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش امروز چهارشنبه ۲ آذرماه با صادق خلیلیان، استاندار خوزستان دیدار کرد

استاندار خوزستان در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت آموزش همگانی در جامعه بیان داشت: همه فرزندان ما باید تحت پوشش آموزش‌ قرار گیرند؛ دولت می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌ مشارکت‌های مردمی امکانات لازم را برای تحصیل دانش آموزان فراهم کند.

خلیلیان عنوان داشت: دولت در جهت تشویق استفاده از مشارکت های مردمی در توسعه مدارس، زمین با کاربری آموزشی در اختیار خیران مدرسه ساز و فعالان مشارکت های مردمی قرار می دهد؛ همچنین تسهیلات تبصره ١٨ و ١۶ قانون بودجه نیز به طرح‌های مشارکت‌های مردمی در مدارس اختصاص پیدا کرده است.

لازم به ذکر است در این دیدار پیرامون برنامه کیفی مدارس، تعیین نظام نامه حرفه‌ای نیروی انسانی، توانمندسازی معلمان مدارس غیردولتی، احصا تنگناها آموزشی و… در استان خوزستان بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است؛ ١٣ درصد دانش آموزان استان با استفاده از مشارکت‌های مردمی در مدارس غیر دولتی مشغول تحصیل هستند.

 

165