استاندار خوزستان عنوان کرد؛

حدود چهار هزار کودک بازمانده از تحصیل در استان شناسایی شد/طرح جهش در راستای ارتقای وضعیت آموزشی استان تصویب شد/اجرایی شدن اردوهای راهیان پیشرفت در استان خوزستان

استاندار خوزستان با اشاره به طرح جهش در راستای ارتقای شاخص‌های کیفی آموزشی و پرورشی استان گفت: این طرح در کارگروه به تصویب رسید تا به یاری خداوند بتوانیم وضعیت تحصیلی دانش آموزان را از نظر کیفیت آموزشی و پرورشی به ویژه در سطح دبیرستان‌ها و مناطق محروم و کم‌برخوردار افزایش دهیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت زنان و خانواده استان به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان و با حضور مدیران کل مربوطه در استانداری خوزستان برگزار شد.
استاندار خوزستان با اشاره به طرح جهش در راستای ارتقای شاخص‌های کیفی آموزشی و پرورشی استان گفت: این طرح در کارگروه به تصویب رسید تا به یاری خداوند بتوانیم وضعیت تحصیلی دانش آموزان را از نظر کیفیت آموزشی و پرورشی به ویژه در سطح دبیرستان‌ها، مناطق محروم و کم‌برخوردار افزایش دهیم.
وی تعداد کودکان بازمانده از تحصیل استان را در حدود ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: حدود چهار هزار نفر آن‌ها شناسایی شده که قدمی مثبتی در زمینه بازگشت به تحصیل آنان است و باید با همت دیگر نهادها و دستگاه های متولی تلاش شود تعداد بیشتر این کودکان شناسایی و به تحصیل بازگردانی شوند تا بتوانیم آینده آن‌ها را تضمین کنیم.
خلیلیان با اشاره به اهمیت و سازماندهی اردوهای راهیان پیشرفت دانش‌آموزی در سطح استان بیان کرد: اقدامات و پیشرفت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف در سطح استان انجام شده که لازم است دانش آموزان با این پیشرفت‌ها آشنا شوند از این رو اردوهای راهیان پیشرفت در این زمینه تنظیم شد و برنامه آن نیز در کارگروه به تصویب رسید  از هفته آینده اجرایی می‌گردند.البته در ماه‌های اخیر چندین اردو در این زمینه برگزار شده است و مقرر گردید برای برگزاری هر چه بهتر این اردوها از ظرفیت‌های موجود در استان به نحو مطلوب استفاده شود.
وی یادآور شد: در زمینه شاخص‌های آموزشی و پرورشی استان باید کارهای کارشناسی دقیقی صورت گیرد و براساس آن برنامه جامعی طراحی و تدوین گردد تا تحولی اساسی را طی چهار تا پنج سال آینده در زمینه ارتقای کیفیت آموزشی دانش آموزان شاهد باشیم.

633