معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان؛

لزوم اجرایی شدن مطالعات سیستم یکپارچه مناطق ساحلی/جایگاه های سوخت در اسکله ها ساماندهی شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: ساماندهی جایگاه های سوخت در اسکله ها یکی از اقدامات مهم و فوری است؛ این ساماندهی موجب جلوگیری از قاچاق سوخت خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، جلسه کمیته ساماندهی سواحل به ریاست محمد خانچی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در محل اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با حضور فرمانداران شهر‌های ساحلی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در ابتدای این نشست با بیان اینکه ۹۰۰ هزار نفر از هم‌استانی‌های ما در شهرهای ساحلی زندگی می‌کنند، اظهار داشت: سواحل یکی از فرصت‌های مهم اقتصادی به شمار می‌رئند که با مدیریت درست منشا برکات فراوانی در حوزه‌های مختلف همچون اقتصاد و گردشگری خواهد شد.

خانچی سهم خوزستان را در جذب توریست و تورهای تفریحی حدود صفر دانست و افزود : سازمان میراث فرهنگی وگردشگری با کمک اداره بنادر نسبت به توسعه گردشگری دریایی جدیت لازم را بکار گیرد.

وی افزود: سازمان ورزش و جوانان هم می تواند در توسعه ورزش‌های دریایی در سواحل دریایی با هماهنگی با دستگاه های مرتبط کمر همت ببندد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان در بخش دیگر ازسخنان خود با اشاره به وجود ۱ هزار و ۲۶۸ شناور فاقد هویت خواستار تسریع در ساماندهی این شناورها در جهت مدیریت بنادر شد و تصریح کرد: اداره شیلات نیز در این خصوص اقدامات لازم را بعمل آورد.

خانچی به لزوم اجرایی شدن مطالعات سیستم یکپارچه مناطق ساحلی اشاره کرد و افزود: پیاده سازی Iczm موجب توسعه پایدار در ۱ هزار و ۱۸۶ کیلومتر مرز ساحلی استان با در نظرگیری زیست محیطی و پدافندی و امنیتی خواهد بود.

وی در پایان ساماندهی جایگاه های سوخت در اسکله ها را یکی از اقدامات مهم و فوری دانست و افزود: این ساماندهی موجب جلوگیری از قاچاق سوخت خواهد شد.

 

120