ظرفیت بنادر استان ۸۵ میلیون تن است/ضرورت استفاده از ظرفیت‌های گردشگری بنادر افزون بر تجارت/ ۵/۵ میلیون تن کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) و لنگرگاه‌های استان وجود دارد

استاندار خوزستان گفت: در حال حاضر 5/5 میلیون تن کالاهای اساسی آماده تخلیه در بندر امام خمینی (ره) و لنگرگاه‌های استان وجود دارد که نیمی از آن متعلق به وزارت جهاد کشاورزی و نیم دیگر در اختیار بخش خصوصی است که باید تخلیه‌ آن‌ها تسریع شود؛ زیرا بخش تولید نیازمند این کالاها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، نشست شورای بنادر و سواحل استان امروز سه‌شنبه ۱۲ مهرماه به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان درابتدای این نشست اظهار داشت: در حال حاضر ظرفیت بنادر استان ۸۵ میلیون تن است و بنا داریم که براساس برنامه‌ توسعه‌ای به عنوان بزرگترین بندر در شمال غرب خلیج فارس برسیم در این راستا طرح بزرگی را دنبال می‌کنیم تا ضمن توسعه آن، ظرفیت‌‌ها را دو برابر (۱۷۰ میلیون تن) کنیم.

خلیلیان در رابطه با پروژه‌های سرمایه‌گذاری در بحث بنادر عنوان داشت: برخی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در استان مطرح است تا بتوانیم از بنادر ارزش افزوده بیشتری داشته باشیم و تنها به تخلیه و بارگیری اکتفا نشود برهمین اساس باید صنایعی را در بنادر مستقر کنیم.

وی با اشاره به افتتاح پروژه روغن‌کشی در بندر امام تصریح کرد: پروژه‌های سرمایه‌گذاری در این راستا باید تقویت شوند.

استاندار خوزستان همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در بنادر علاوه بر دیگر اقدامات تجاری تأکید کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۵/۵ میلیون تن کالاهای اساسی آماده تخلیه در بندر امام خمینی (ره) و لنگرگاه‌های استان وجود دارد که نیمی از آن متعلق به وزارت جهاد کشاورزی و نیم دیگر در اختیار بخش خصوصی است که باید تخلیه‌ آن‌ها توسط وزارت جهاد کشاورزی تسریع شود؛ زیرا بخش تولید نیازمند این کالاها است.

 

423