استاندار خوزستان؛

واحدهای راکد و نیمه راکد مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان احصاء شدند/اقدام ضربتی برای رفع مشکلات واحدهای راکد و نیمه فعال

استاندار خوزستان گفت: واحدهای راکد و نیمه راکد مستقر در شهرک‌ها به ویژه نواحی صنعتی استان احصاء شدند در تقسیم بندی صورت گرفته بنا شد تا با اقدام ضربتی مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم و به اشتغالزایی استان بیفزائیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در سال ۱۴۰۱ امروز دوشنبه ۱۱ مهرماه به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این نشست پیرامون فعالسازی واحدهای راکد و نیمه راکد مستقر در شهرک‌ها به ویژه نواحی صنعتی استان اظهار داشت:  واحدهای راکد و نیمه راکد مستقر در شهرک‌ها به ویژه نواحی صنعتی استان احصاء شدند؛ برخی از این واحدها مشکلاتی در زمینه بانکی و مواد اولیه دارند که در تقسیم بندی صورت گرفته بنا شد تا با اقدام ضربتی مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم و به اشتغالزایی استان بیفزائیم.

خلیلیان عنوان داشت: از سال گذشته در مجموع فعالیت‌های مختلف (صنعتی و کشاورزی) حداقل ۱۶۲ واحد صنعتی راکد و نیمه راکد فعال شدند و به طورکامل به چرخه تولید بازگشتند.

وی با اشاره به برخی از اقدامات دولت سیزدهم در خوزستان تصریح کرد: ۲۴ پروژه بزرگ در این جلسه مورد توجه قرار گرفت و کلیات آن‌ها تصویب شد؛ همچنین بنا شد تا این طرح‌ها در کارگروه‌های تخصصی مورد بررسی کارشناسان قرار گیرند و پس از آن به تصویب نهایی برسند.

استاندار خوزستان در پایان گفت: این ۲۴ پروژه در مجموع تحول عمده‌ای را از نظر اشتغالزایی و تولید در استان ایجاد خواهد کرد

لازم به ذکر است در این جلسه به موضوعات مرتبط با اشتغال آفرینی، افزایش تولید، ارتقای استان و حرکت به سوی فعالیت‌های دانش بنیان پرداخته شد.

407