معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خبر داد:

مهلت دوماهه به معادن بدهکار برای پرداخت حقوق دولت

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: بنا شد برخی از معادن که هنوز نتوانسته اند حقوق دولت را پرداخت کنند و با توجه به اهمیت اشتغال و با هدف جلوگیری از ایجاد بیکاری یک مهلت دو ماهه از طرف شورای معادن استان داشته باشند و با هماهنگی سازمان صمت بتوانند در اسرع وقت جهت پرداخت حقوق دولت اقدام کنند و به کار خود ادامه دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان نشست شورای معادن استان روز یکشنبه به ریاست دکتر صادق خلیلیان استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

آقارضا فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در پایان این نشست توضیح داد: با توجه به اینکه خوزستان یک استان پهناور است و از نظر معادن ظرفیت بالایی داشته و در بخشهایی در رتبه سوم معادن کشور قرار دارد در این جلسه مصوب شد که سازمان نظام مهندسی معدن یک راهبرد اساسی را برای معادن استان شناسایی کنند و بر اساس آن راهبردها و پتانسیل هایی که وجود دارد ما بتوانیم اقداماتی که در اقتصاد و اشتغال زایی می تواند برای استان نقش داشته باشد به همت دستگاه‌های اجرایی انجام دهیم.

وی افزود: موضوع بعدی این بود که سازمان زمین شناسی که در استان مستقر است بتواند توانمندی های اقتصادی استان را شهرستان به شهرستان شناسایی کرده و اطلس رنگی معدنی استان را جهت بهره وری بهینه از این پتانسیل ها تدوین و طراحی کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اظهار داشت: همچنین در این جلسه بنا شد برخی از معادن که هنوز نتوانسته اند حقوق دولت را پرداخت کنند و با توجه به اهمیت اشتغال و با هدف جلوگیری از ایجاد بیکاری یک مهلت دو ماهه از طرف شورای معادن استان داشته باشند و با هماهنگی سازمان صمت بتوانند در اسرع وقت جهت پرداخت حقوق دولت اقدام کنند و به کار خود ادامه دهند.

فتوحی عنوان کرد: مطلب دیگر که در این نشست مطرح شد در خصوص حریم رودخانه ها بود و بنا شد سازمان آب و برق و منابع طبیعی در نقاطی که سرمایه گذاران نیاز به مجوز دارند پیگیری کنند که در یک بازه زمانی کوتاه و قبل از شروع فصل بارندگی مجوزهای مربوطه در صورت امکان صادر شوند و از آن معادن بهره‌برداری لازم صورت گیرد.

176