مدیریت بحران خوزستان نسبت به وضعیت جوی استان اطلاعیه صادر کرد

اداره کل مدیریت بحران خوزستان با توجه به اطلاعیه روز جاری هواشناسی خوزستان و مركز ملي پايش و هشدار سريع گرد و خاك هواشناسي نسبت به بالا بودن ضرايب ناپايداري و وقوع همرفت سبب خيزش گرد و خاك اطلاعیه سطح زرد صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان با توجه به هشدار هواشناسی سطح زرد شماره ۳ مورخ هفتم اردیبهشت ماه جاری مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک، بالا بودن ضرایب ناپایداری و وقوع همرفت سبب خیزش گردوخاک ناشی از آن، مورد انتظار عنوان شده است. که زمان شروع آن از اواسط پنجشنبه هشتم اردیبهشت ماه جاری و زمان پایان آن  اوایل روز شنبه دهم اردیبهشت ماه پیش بینی شده است.

براساس این اطلاعیه غرب ، جنوب ، جنوب غرب و مرکز استان  به عنوان منطقه اثر رخداد گرد وخاک اعلام شده که با مخاطراتی همچون کاهش دید افقی و کیفیت هوا و افزایش غلظت آلاینده های گردوخاک همراه است.

در این اطلاعیه به بیماران تنفسی ، افراد سالخورده و کودکان توصیه شده از تردد غیر ضروری خودداری کنند و مسئولان دستگاه‌های مربوطه نیز  تمهیدات لازم را بکار گیرند .

دستور به ابلاغ هشدار مذکور به اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران  و سایر دستگاههای مرتبط شهرستان  جهت حفظ آمادگی کامل ، تداوم آماده باش و اتخاذ تمهیدات لازم و انجام اقدامات موردنیاز جهت پیشگیری ، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی از دیگر موارد این اطلاعیه است.

38K