دستور استاندار خوزستان برای حل مشکل کشاورزان دشت آزادگان / تشکیل قرارگاه ویژه آماده سازی زمین های کشاورزی به ریاست مدیر کل مدیریت بحران استانداری

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی روز پنجشنبه ۱۶ خرداد ماه همراه با جمعی از مسئولان استانی از روستاهای سیل زده دشت آزادگان بازدید کرد و با اهالی و کشاورزان خسارت دیده دیدار و گفتگو کرد.

استاندار خوزستان پس از شنیدن مشکلات روستاییان دشت آزادگان با اشاره به سیل فروردین ماه گذشته گفت: سیل اگر چه مشکلات جدی برای ما داشت اما شرایط تالاب ها و رودخانه های استان بهبود یافت و سدهای ما پر آب شدند.

شریعتی افزود: علی رغم منافع کلی که این حادثه به دنبال داشت اما خسارت های این سیل در برخی مناطق بیشتر بود.

استاندار خوزستان یادآور شد: در دوره بحران سیل همه پای کار آمدند و در مدت اخیر از مناطق مختلف بازدیدهای مکرر داشتیم. فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید فطر تذکری به ما بود که تلاش خود را مضاعف و بیشتر کنیم و این وظیفه ماست که در جهت ایجاد رضایتمندی مردم و مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم تلاش نماییم.

وی خاطرنشان کرد: از مردم روستای شاکریه که همکاری و کمک داشتند باید تشکر کنیم چرا که تلاش آنها موجب شد سایر مناطق در امان بمانند و از این رو وظیفه خود میدانیم در رفع مشکلات انها همت ویژه داشته باشیم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: باید شرایط را برای کشت تابستانه فراهم کنیم و متناسب با بارش ها باید برنامه ریزی کنیم و تلاس ما بر این بوده است.

شریعتی ادامه داد: باید تبعات سیل را برای مردم حل کنیم و پس از سراغ سایر امور برویم. اولویت اول ما رفع مشکلات مردم سیل زده است و همه باید بسیج بر این امر شوند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: با وزیر نفت توافق کردیم برای ۱۵۰۰ خانوار مناطق نفت خیز تا سقف ۴۰ میلیارد تومان آهن آلات و میل گرد بدهند و سیمان هم رایگان تحویل خواهد شد و نتیجتا هزینه ساخت منازل کاهش خواهد یافت.

شریعتی تاکید کرد: برای خسارت های کشاورزی تسهیلات سریعتر پرداخت شود و کمک های بلاعوض هم زودتر داده شود.

استاندار خوزستان در ادامه با توضیح وضعیت زمین های آب گرفته در دشت آزادگان و اینکه چون این شهرستان در پایین دست است و سطح آن نسبت به دریا پایین است مشکلات کشاورزی آن مضاعف است دستور داد: یک قرارگاهی در سوسنگرد به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استانداری و جانشینی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با عضویت معاونین دستگاه های اجرایی از روز شنبه در شهرستان دشت آزادگان تشکیل و مستقر شود و به صورت شبانه روزی و حضور و پیگیری میدانی زمین های کشاورزی دشت آزادگان را با تخصیص امکانات و مشارکت همگانی به کشت تابستانه برسانند.

110