استاندارخوزستان:حل مشکل واحدهای تولیدی برای بهبود وضع اشتغال ضروری است

نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست دکتر صادق خلیلیان، استاندار خوزستان و با حضور  دکتر آقارضا فتوحی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان به منظور بررسی  مشکلات تعدادی از  واحدهای تولیدی استان بر گزار شد در این نشست ضمن بررسی وضعیت این واحدها تصمیم لازم برای حل مشکلات آن‌ها اتخاذ شد.

استاندار خوزستان با تاکید بر حل مشکلات واحدهای تولیدی با هدف افزایش تولید و اشتغالزایی در استان گفت: تلاش داریم تا در زمان کوتاهی مشکلات این واحدها را برطرف کنیم تا به چرخه تولید بازگردند.

وی  اظهار داشت: در کارگروه  تسهیل و رفع موانع تولید  مشکلات شرکت‌های حوزه صنعت و کشاورزی در ارتباط  دستگاه های مختلف  بررسی شد و تصمیم لازم برای رفع مشکلات آن‌ها اتخاذ شد تا مسایل مرتبط با تولید و اشتغال استان را به بهترین شکل ممکن برطرف کنیم.

خلیلیان با تاکید بر این که مصوبات این کارگروه مصوبات ملی تلقی می‌شوند بیان کرد:  مصوبات این نشست می‌تواند بسیار راهگشا باشد  از این رو در هر  نشست بخشی از شرکت‌ها و موسساتی دارای مشکل  حضور پیدا می‌کنند و با حضور دستگاه های مختلف مربوطه مسایل خود را مطرح می کنند.

 

شایان ذکر است در نشست امروز مشکلات چهار واحد تولیدی ” شرکت اکسون اروند”،” ماکیان لذیذ شوش”، “شرکت صنایع دریایی شومت اروندان” و “شرکت آجر سفال سیکا شوشتر” مورد بررسی قرار گرفت.

شرکت آجر سفال سیکا شوشتر برای خرید تجهیزات نیاز به دریافت تسهیلات دارد که در این نشست مصوب شد در مدت ۱۰ روز  بانک عامل کارشناسی لازم را انجام دهد و براساس این کارشناسی  تسهیلات مورد نیاز آن پرداخت شود.

مسوولان شرکت اکسون اروند  نیز که سرمایه گذار چینی دارد  درخواست تامین خدمات زیرساختی برای شروع به ساخت و ساز را داشتند که مقرر شد این شرکت زیر ساخت‌های مورد نیاز را با هزینه شخصی خود تامین کند و منطقه آزاد اروند در مبلغ زمینی که به این شرکت فروخته است هزینه زیرساخت را به صورت تهاتر تسویه کند.این شرکت در تولید محصول کربنات فعالیت خواهد داشت و برای ۷۰۰ نفر در خرمشهر اشتغال ایجاد می‌کند.

شرکت ماکیان لذیذ شوش نیز درخواست استمهال معوقه‌های بانکی خود را داشت که مقرر شد بانک، کار کارشناسی انجام دهد و بر اساس قوانین ستاد تسهیل، استمهال در بدهی انجام شود. این شرکت نیز در تولید مرغ کشتار روز فعال بود که با شیوع کرونا تعطیل و با مشکلات نقدینگی روبه رو شد.

مالک شرکت صنایع دریایی شوکت اروندان که در تولید شناور فعال بود ه و هم اکنون غیرفعال است، درخواست استفاده از قانون تسهیل تسویه بدهی بانکی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را داشت در این ستاد مصوب شد که بانک عامل دریافت بدهی این شرکت را بر اساس قانون استمهال بدهی ستاد تسهیل دریافت کند.

 

393