به منظور توسعه واشتغالزایی پایداردرمناطق روستایی صورت گرفت/بازدید وبررسی ظرفیت های کارآفرینی روستایی در شهرستان اندیمشک

بمنظور اشتغالزایی پایدار وحمایت از کارآفرینان و کارجویان روستایی با اولویت زنان سرپرست خانوار وبدسرپرست صبح امروز ازچند منطقه روستایی در شهرستان اندیمشک با حضور رییس مرکز ملی فرش ایران ، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری و دکتر احسان عباس پور مشاور اجرایی استاندار بازدید بعمل آمد.
دکتر احسان عباس پور در این بازدید با تاکید بر ایجاد اشتغال پایدار براساس ظرفیت های بومی و فرهنگی هر منطقه اظهار داشت :در خصوص تقویت و توسعه مشاغل خانگی ، کارگاهی و رفع مشکلات تعاونی های موجود با برنامه ریزی های بعمل آمده و دستور کاری که مشخص شده است در جهت اشتغالزایی بویژه در مناطق روستایی و مناطق غیربرخوردار در حال اقدام هستیم .
مشاور اجرایی استاندار خاطرنشان کرد در این راستا با نظارت و هم افزایی که بین متولیان خواهد بود انشالله شاهد بهبود وضعیت معیشتی خانواده ها در این مناطق باشیم.
وی خبر از تشکیل کارگروه تخصصی اشتغالزایی پایدار مناطق روستایی استان داد وگفت : در این کارگروه شناسایی , تقویت و حمایت از کارآفرینان و کارجویان روستایی استان با اولویت زنان سرپرست خانواده و کارجویان خانواده های غیربرخوردار در حال انجام است.
مشاور استاندار ومدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان نیز در ادامه گفت :
با پیگیری های ویژه مشاور اجرایی استاندار ودر راستای حمایت از کارآفرینی و اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با اولویت خانواده های غیربرخوردار و زنان سرپرست خانوار به دبیری این اداره کل ،کارگروه تخصصی اشتغالزایی در جهت جذب اعتبارات در قالب تسهیلات قرض الحسنه و تشکیل بانک اطلاعاتی زنان و کارجویان کارآفرین و کارجویان روستایی با حضور اداره کل امور روستایی استانداری ،صمت ،جهاد کشاورزی ،کار تعاون و رفاه اجتماعی و… تشکیل شده است.                                                                                       

444