معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان: مطبوعات و فضای مجازی در جهت تشویق مردم به واکسیناسیون و اطمینان بخشی به آنها حرکت کنند


معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: مطبوعات و فضای مجازی ظرفیت خوبی هستند و باید در جهت تشویق مردم به واکسیناسیون و اطمینان بخشی به مردم تمام تلاش خود را بکنند.
رضا نجاتی پیش از ظهر شنبه ۲۲ آبان در سی و دومین نشست شورای اطلاع رسانی در محل استانداری خوزستان با بیان این مطلب اظهار کرد: مطبوعات و فضای مجازی ظرفیت خوبی هستند و باید در جهت تشویق مردم به واکسیناسیون و اطمینان بخشی به مردم تمام تلاش خود را بکنند و صدا و سیما نیز در این راستا از افراد کارشناس در برنامه های خود استفاده کند.
وی افزود: در بحث واکسن حوزه های مختلف از جمله دانشگاه ها،مردم و مدارس در این زمینه حرکت کرده اند و کار به خوبی پیش می رود، اما در مقابل عده ای در تلاش هستند که نه به واکسن بگویند که ما باید نه گفتن را به شکلی ظریف و کارشناسانه حل کنیم.
نجاتی ادامه داد: باید به مردم اطلاع رسانی شود که واکسن این نیست که مردم به بیماری مبتلا نمی شوند اما آمار مرگ و میر را کاهش می دهد.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان با بیان اینکه همراهی مردم با نکات بهداشتی که در حوزه بهداشت و درمان مطرح می شود می تواند بسیار موثر باشد تصریح کرد: مدارس و دانشگاه ها در حال باز شدن هستند و این به این معنا نیست که مشکل کرونا حل شده و بیماری از بین رفته است. این موضوع مدیریت شده است اما می تواند شکننده باشد.
وی افزود: تا زمانی که یک نفر بیمار در کشور وجود دارد ما باید احساس خطر کنیم. سرمایه گذاری در حوزه درمان بیماری کرونا یعنی ما همه جوانب آن بیماری را در نظر بگیریم و درپی آن در سلامت و آرامش کار خود را دنبال کنیم.
نجاتی خطاب به مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: در نشست بعدی شورای اطلاع رسانی اقدامات شورا همراه با مستندات در قالب پاورپوینت بیان شود.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان خوزستان اضافه کرد: در روستاها با بخشدارارن و فرمانداران هماهنگی شود تا مردم را به واکسیناسیون تشویق کنند.
وی تاکید کرد: در نشست بعدی شورای اطلاع رسانی از ادارات آموزش و پرورش،کار و رفاه اجتماعی،جهاد کشاورزی،ورزش و جوانان و روسای دانشگاه ها دعوت شود به این دلیل اینکه جمعیت زیادی در اختیار این ها است و می توانند تاثیرگذار باشند.
نجاتی اضافه کرد: جهاد کشاورزی تمام خدماتی که می خواهد به زیرمجموعه هایش ارائه دهد باید یکی از شروطش بحث واکسیناسیون باشد. چون غالبا روستاها کشاورزر و دامپرور هستند و از این طریق می توانیم آمار واکسیناسیون را در روستا بالا ببریم.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان ادامه داد: مدیران دستگاه های ذکر شده در نشست بعدی حضور پیدا کنند و فرصت ده روزه ای به آنها داده شود که آمار واکسیناسیون مجموعه های زیر نظر شما این تعداد است و پس از ده روز آمار مجدد از آنها گرفته شود. و این امار و ارقام باید تغییر کند.
وی اظهار کرد: یک طرحی آماده شود که وظیفه هر دستگاه مشخص شود و آماری به آنها بدهیم و پس از ۱۰ روز آمار جدید را از آنها دریافت کنیم که ببینیم چه تغییری در این زمینه بوجود آمده است.
نجاتی با تاکید بر گزارش دبیر شورای اطلاع رسانی به صورت مستمر در ستاد کرونا از اعلام آمادگی و همکاری دستگاه ها در برنامه های شورای اطلاع رسانی خبر داد.

195