برگزاری مراسم آوای مهربانی از سوی اداره کل امور بانوان وخانواده استانداری

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان درمراسم آوای مهربانی که با هدف حمایت از خانواده های مناطق غیر برخوردار و ویژه فرزندان دانش آموز آنان در آستانه روز دانش آموز از سوی این اداره کل و با مشارکت بنیاد بین المللی آبشار عاطفه ها برگزار شد با ایراد این مطلب گفت :انجمن ها و موسسه های امور خیریه و عام المنفعه که با هدف و نیت خیرخواهانه و کمک به همنوعان تشکل شده اند نقشی بیش از آنچه به نظر می رسد در فقرزدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور ایفا می کنند.

زینب پارسا فخر افزود :یکی از راه های توسعه و موفقیت در مدیریت مسایل ورفع مشکلات موجود مسئله مشارکت و بویژه جلب مشارکت های مردمی در راستای اجرای طرح ها و برنامه هاست.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به اینکه بانوان در انجام امور خیرخواهانه و نیکوکاری از مبلغین و پیشتازان در جامعه می باشند،اظهار کرد در دین مبین اسلام همواره توصیه به نیکوکاری و همچنین الگوهای شاخصی. نیز در این زمینه دارا هستیم .
وی انسجام اجتماعی را یکی دیگر از نتایج این فعالیت ها دانست و گفت:نقش موسسه های خیریه ،فعالیت های داوطلبانه در بخش های مختلف کمتر از نقش و اهمیت بخش های دولتی نبوده است که این موضوع در ایام مختلف ودراستان خودمان نیز قابل مشاهده است

وی افزود :بانوان ما بویژه در سالهای اخیر در امر خیرین مدرسه ساز در کشور پیشتاز بوده اند.

مشاور استاندار در امور بانوان و خانواده در ادامه از اقدامات بنیاد بین المللی آبشار عاطفه ها در استان که تمامی ارکان و نیروهای آن از بانوان توانمند و نیکوکار هستند قدردانی کرد.

پارسافخر با تشریح اینکه همه ی موسسات ،گروه ها و انجمن های خیریه و مردمی در کنار دولت می توانند نقش ارزنده ای در راستای بسط عدالت و انسجام اجتماعی،مبارزه با فقر، آموزش وتوانمندسازی، مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی، کاهش فاصله طبقاتی، افزایش کیفیت زندگی اقشار غیر برخوردار وارتقا کیفیت زندگی ایفا کنند آنها را بازوهای قدرتمند دولت‌ در حمایت از این اقشار برشمرد.

وی گفت : تسهیل امور و فعالیت های سازمان های خیریه توسط دولت باید انجام شود و نقش حامی و ناظر را داشته باشند                                                       

181