نشست اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر ایذه با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد

نشست اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر ایذه با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی نشست با اعضای کمیسیون با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی و اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر ایذه در دفتر اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی برگزارشد.

در ابتدای این نشست اعضای شورای شهرایذه،شهردار ایذه ونمایندگان سازمانهای مردم نهاد همکار با شورای شهر در موضوع تدوین سند چشم انداز فرهنگی-اجتماعی این شهرستان توضیحاتی پیرامون ضرورت ونحوه تدوین سند مذکور برای اولین بار ارائه و انتظارات خود را از مقامات استانی وحوزه اجتماعی مطرح کردندو موارد الویت دار در این سند چشم انداز به ثبت جهانی آثار تاریخی ایذه در سازمان یونسکو،انتقال آب به دشت ایذه،کنترل وکاهش آسیب های اجتماعی از جمله(اعتیاد-طلاق-کودکان کار-خودکشی-حاشیه نشینی)،احداث فرهنگ سرا وسینما،راه اندازی کامل ارگ اتابکی،برگزاری جشنواره وفستیوال های ملی و بین المللی-سرمایه گذاری وتسهیل ارائه به داوطلبین در حوزه های گردشگری،کشاورزی،دامداری،دامپروری و انرژی های را بیان داشتند.

در ادامه مدیرکل امور اجتماعی وفرهنگی ضمن تشکر از دغدغه مندی اعضای حاضر،وجود همدلی وخیرخواهی حاکم برفضای تعاملی اعضای شورای شهر وسازمانهای مردم نهادوشهرداری را فرصتی مغتنم دانست.

در پایان پس از تبادل نظر تصمیمات تصمیم گیری شد.

۱-باتوجه به الویت توانمندسازی اقتصادی وضرورت پرداختن به توسعه اقتصادی در مسیر تحقق سند چشم انداز فرهنگی-اجتماعی شهر ایذه،مقررشد طی مکاتبه وهماهنگی از سوی اداره کل امور اجتماعی با اداره کل جذب وحمایت از سرمایه گذاری موضوع احصاء ومعرفی زمینه های سرمایه گذاری در شهرستان ایذه در سطح ملی و بین المللی در راستای جذب سرمایه گذار پیشنهاد شده و روی سامانه معاونت اقتصادی استانداری وشهرداری ایذه را بارگذاری گردد.

۲-مقرر شد تا موضوع احداث فرهنگ سرا در شهرستان ایذه وتقویت وارتقاء سطح ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در شهرستان از طریق طرح موضوع در کارگروه اجتماعی وفرهنگی استان پیگیری شود.

۳-باتوجه به تعطیلی سالن اجتماعات سیمرغ در ایذه که تنها سالن آن شهرستان می باشد:مقرر شد طی هماهنگی با اداره کل فرهنگی وارشاد اسلامی موضوع بدهی ۵۰ میلیون تومانی این سالن به اداره برق مطرح واقدام لازم در جهت تسویه بدهی و بازگشایی سالن مذکور به عمل آید.

۴-مقرر شد جهت کنترل وکاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان،از فعالیت های سازمانهای مردم نهاد مورد تایید شورای شهر ایذه،حمایت لازم به عمل آید.

124