معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خورستان از بررسی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از سیل فروردین ۹۸ خبر داد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ضمن بررسی روند جذب تسهیلات واحدهای آسیب دیده از سیل فروردین ۹۸، بر ضرورت تسریع در پرداخت تسهیلات به واحدهای معرفی شده از سوی بانک‌ها، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان، جلسه بررسی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از سیل فروردین ۹۸،توسط بانک‌های عامل در تاریخ ۲۶ مهرماه۱۴۰۰، با حضور سید نوراله حسن زاده، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان، در محل سالن جلسات این معاونت برگزار گردید. حسن زاده در این جلسه ضمن بررسی روند جذب تسهیلات واحدهای آسیب دیده از سیل فروردین ۹۸، بر ضرورت تسریع در پرداخت تسهیلات به واحدهای معرفی شده از سوی بانک‌ها، تاکید کرد.
وی افزود: از سازمان صمت تعداد ۷۱ واحد به مبلغ ۲۰۶۰ میلیارد ریال، به بانک معرفی شده که از این مقدار، تعداد ۱۱ واحد به مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال از تسهیلات منتفع شده‌ اند.
وی در ادامه گفت: در اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نیز تعداد ۹۸ واحد به مبلغ ۳۲ میلیارد ریال معرفی به بانک ها و تعداد ۶۷ واحد به مبلغ ۱۳ میلیارد ریال از تسهیلات منتفع شده‌اند و پرداخت مابقی طرح های معرفی شده همچنان ادامه دارد.
حسن زاده افزود: با توجه به اینکه از مبلغ پرداخت نشده مبلغ ۱۶۵۰ میلیارد ریال مربوط به شرکت های کشت و صنعت نیشکر می‌باشد، مقرر شده دستگاههای اجرایی ظرف مدت یک هفته پیگیری لازم را انجام داده و حداکثر ظرف مدت یک ماه پرداخت تسهیلات صورت گیرد.

162