استاندار خوزستان: مطالبات شهرداری اهواز تعیین تکلیف شود / شهرداری باید دنبال درآمدزایی و ایجاد منابع پایدار باشد

استاندار خوزستان گفت: مطالبات شهرداری بر حق است و این مطالبات را باید پیگیری کنیم اما در موارد خاص می توان شرکت بدهکار را دعوت نمود و برای پرداخت بدهی تقسیط و مهلت قائل شد البته اگر آن شرکت بدهی مطرح شده را قبول ندارد یک هیات حل اختلاف بایست به موضوع رسیدگی کند و در هر حال باید این مطالبات تعیین تکلیف شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان دکتر صادق خلیلیان استاندار خوزستان روز پنجشنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر اهواز گفت: مسائل و مشکلات شهر اهواز گسترده است. موضوعاتی همچون قطار شهری، حاشیه نشینی، آبهای سطحی و … که باید این مشکلات دسته بندی شده و در جلسات تخصصی رسیدگی شود.

استاندار خوزستان افزود: برنامه های مدیریت شهری باید به صورتی تدوین شود که تامین منابع پایدار برای شهرداری را به دنبال داشته باشد.

خلیلیان خاطرنشان کرد: گاهی برای یک موضوعی فوریتی اعتباری در حد ۴ یا ۵ میلیارد تومان نیاز است که ممکن است بشود آن را از طریقی از منابع دولتی تامین کرد اما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم یک شرکت دولتی مستقر در اهواز همه منابع خود را در اهواز هزینه کند.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: در عین حال مطالبات شهرداری بر حق است و این مطالبات را باید پیگیری کنیم اما در موارد خاص می توان شرکت بدهکار را دعوت نمود و برای پرداخت بدهی تقسیط و مهلت قائل شد البته اگر آن شرکت بدهی مطرح شده را قبول ندارد یک هیات حل اختلاف بایست به موضوع رسیدگی کند و در هر حال باید این مطالبات تعیین تکلیف شود.

استاندار خوزستان اظهار داشت: درخصوص اختلاف میان شهرداری اهواز و شهرداری کارون یک جلسه مجزا برگزار شود که این اختلاف در زمینه تقسیمات شهری تعیین تکلیف شود البته توصیه میکنیم تا جایی که امکان دارد طرفین اغماض نموده و کوتاه بیایند به هر حال هدف همه ما ارائه خدمات به مردم است.

خلیلیان عنوان کرد: این زاویه نگاه که شورای شهر فردی را به عنوان شهردار منصوب کند و استاندار اعتبارات مورد نیاز را در اختیار شهردار قرار دهد درست نیست بلکه شهرداری بایست با استفاده از پتانسیل های مختلف و ظرفیت های موجود بتواند برای اداره امور شهری درآمدزایی نمایند.

استاندار خوزستان گفت: برای پروژه های دفع فاضلاب و آبهای سطحی نیز لازم است کارها تسریع داده شود و هماهنگی های بین بخشی که مورد نیاز است در سریع ترین زمان صورت گیرد.

250