مراسم گرامیداشت روز کارگر با حضور استاندار خوزستان در پتروشیمی امیر کبیر ماهشهر برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان مراسم گرامیداشت روز کارگر روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه با حضور استاندار خوزستان در پتروشیمی امیر کبیر ماهشهر برگزار شد.
غلامرضا شریعتی در این مراسم با تبریک روز کارگر گفت: استقلال که از شعارهای اصلی انقلاب است در دو جنبه استقلال سیاسی و استقلال اقتصادی است که استقلال سیاسی خوشبختانه محقق شده است.
استاندار خوزستان افزود: استقلال اقتصادی تامین کننده معیشت و بهبود زندگی مردم است نقش اساسی در تحقق سایر شعارها و آرمانها دارد. اینکه مقام معظم رهبری نامگذاری سالها را بر محوریت موضوعات اقتصادی عنوان میکنند نشان‌دهنده اهمیت محوری این موضوع است و ما باید در این راه نقصان های خود را برطرف کنیم و به علم و تکنولوژی های روز مسلط شویم.
شریعتی اظهار داشت: باید وابستگی های خود را در زمینه صنعت و اقتصاد کاهش دهیم. این هدف تنها با شعار کافی نیست و باید در عمل و با تحقیق و پژوهش خود را اثبات نماییم.
استاندار خوزستان یادآور شد: اینکه در کشورهای توسعه یافته شرایط تولید و اقتصاد ساماندهی شده است به این دلیل است که صنعت به کمک دانشگاه آمده است و یک زنجیره منسجم و هماهنگ برای سرمایه گذاری و تولید محصولات مختلف تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: همچنین برای شکوفایی اقتصادی حق و حقوق کارگران نیز حتما باید رعایت شود که این راه و مسیر به سرانجام برسد چرا که کارگران نقش محوری و اساسی در تولید و اقتصاد ملی دارند.
شریعتی عنوان کرد: از مجموعه شرکت پتروشیمی امیرکبیر در بخش های کارگران، مدیریت و فنی که در کنار هم تلاش کردند و موجب رشد و رونق ۱۵ درصدی تولید شدند صمیمانه تشکر میکنم.
استاندار خوزستان ادامه داد: ما موظفیم شرایطی را فراهم کنیم که به میزان ظرفیت اسمی پتروشیمی ها تولید داشته باشیم و ۲۵ درصد باقیمانده این حوزه هم با تامین خوراک تحت پوشش قرار گیرد.
شریعتی اضافه کرد: با پیگیری های صورت گرفته مقرر شده ۳٫۲ میلیارد دلار جهت جمع آوری حدود ۹۰ درصد از فلرها اختصاص یابد و تبدیل به خوراک پتروشیمی شود و جذب ۱ میلیارد دلار از این رقم برای حوزه آغاجاری از طریق بانک سپه و صندوق توسعه مراحل نهایی خود را طی میکند و امیدواریم از این طریق بتوانیم برای فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی ظرفیت سازی نماییم.
استاندار خوزستان تصریح کرد: جمع آوری فلرها در بخشی از اهواز شروع شده و امیدواریم ظرف ۴ سال این کار انجام شود و تولید افزایش یابد و بتوانیم ساخت فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی را با تامین مواد اولیه شروع نماییم.
شریعتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران سیل در استان خاطرنشان کرد: این سیل با همه خسارتی که داشت اما دستاورد کم نظیر سرمایه اجتماعی و یکپارچگی را به همراه داشت و تقریبا پس از دفاع مقدس رویدادی نداشتیم که به این شکل موجب همبستگی مردم شود و این اتحاد ملی موجب شگفتی همگان شد و باید قدر این سرمایه ارزشمند را بدانیم.
وی در پیان گفت: لازم می‌دانم از مشارکت شهرستان ماهشهر بویژه مجموعه پتروشیمی که در جریان سیل اخیر و مدیریت بحران پای کار آمدند نیز صمیمانه تشکر میکنم.
در پایان این مراسم از تعدادی از کارگران نمونه‌ پتروشیمی امیرکبیر تجلیل شد.

321